Kuršių nerijos nacionalinis parkas laukia talkininkų (0)

MIrusios kopos | A.Rasakevičiaus nuotr.

MIrusios kopos | A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo mėnesį Kuršių nerijoje laukiami savanoriai, kurie gali prisidėti prie sumedėjusios augmenijos šalinimo talkų Naglių gamtiniame rezervate.

Tie, kas nors kartą poilsiavo jaukiame Kuršių nerijos gamtos prieglobstyje, žino, koks žavingas šio pajūrio ruožo kraštovaizdis, o ypač smėlio kopos. Norint jas išsaugoti būtina žmonių pagalba.

Naglių gamtiniame rezervate miškas, esantis šalia pilkųjų kopų buveinių, plinta į atviras dar neužžėlusias teritorijas. Kaip nuolatinis apsauginio kopagūbrio tvirtinimas ankstyvą pavasarį, taip medžių bei krūmų šalinimas atvirose vietovėse Baltųjų ir Pilkųjų kopų buveinėse yra nuolatinis Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos uždavinys.

Gamtiniuose rezervatuose galima būti tik su atsakingų pareigūnų leidimu. Tad pasak akcijos organizatorių, tai unikali galimybė pabūti ten, kur paprastai draudžiama įžengti.

Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija ir du savanoriai, talkų koordinatoriai Povilas Verslovas  ir Mindaugas Bepirstis kviečia visus savanoriškai prisidėti prie gamtotvarkos plano vykdymo, šalinant sumedėjusią augmeniją Naglių gamtiniame rezervate.

Rugsėjo 1–20 dienomis Kuršių nerijoje laukiami tie, kurie pasiryžę talkinti, raunat savaime užaugusias pušeles ir kitokią sumedėjusią augmeniją.  Pasak gamtotvarkinės akcijos iniciatorių, tai puiki galimybė dar kartą ištrūkti į pajūrį. Ir ne tik pakvėpuoti tyru pajūrio oru, bet ir prasmingai padirbėti.

Data: rugsėjo 1–20 d.
Darbo vieta: Naglių gamtinis rezervatas.
Ką veikiame? Kertame, rauname pušeles!
Dienos planas: keliamės ryte, pusryčiaujame „Zuikio darže”, išklausome instruktažą, vykstame iki rezervato, dirbame, grožimės gamta ir jaučiamės padarę kažką prasmingo.

Savanoriai, norintys tapti šio projekto dalimi, registruojasi  telefonu: +370 677 45071 arba +370 692 06594.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos  kontaktai: 8 469 51224, info@nerija.lt

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė