Karinis lėktuvas į Ukrainą išskraidino 5 tonas paramos, dar 6 tonos bus vežamos sunkvežimiais (0)

A.Gedrimo nuotr.

A.Gedrimo nuotr.

Rugsėjo 2 d. iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama. Krovinį sudaro 4,5 t Krašto apsaugos ministerijos skirtų sauso maisto davinių ir medicinos priemonių ir apie 580 kg VšĮ „Aspectus Memoria“ surinktos materialinės paramos.

Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio C -27J „Spartan“ skrydis yra užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl į lėktuvą buvo priimami tik būtiniausi visuomeninės organizacijos surinkti daiktai – maisto produktai, medikamentai, miegmaišiai ir kt.

Vienas iš paramos rinkimo savanorių, iniciatyvinės grupės „Už pagalbą Ukrainai“ koordinatorius Vytautas Budreika antradienį BNS sakė, kad visuomenininkai iš viso surinko apie 7 tonas paramos. Likęs krovinys, beveik 6 tonos, į Ukrainą bus gabenamas sunkvežimiais.

Žmonių paaukotus daiktus į Ukrainą nugabens Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sunkvežimiai. Ar Ukrainą pasieks pirmadienį problemų sukėlę šalmai ir neperšaunamos liemenės, kol kas lieka neaišku.

Jei krovinys bus registruojamas kaip humanitarinė parama, tai jame šalmų ir liemenių būti negalės, nes remiantis tarptautine teise kartu su humanitarine pagalba negali būti vežami jokie karinės paskirties daiktai.

Taip pat iš valstybės rezervo į Ukrainą planuojama nugabenti reikalingų priemonių įkurti stovyklą šimtui evakuotų gyventojų, kurių yra daugiau kaip 190 tūkstančių, pabėgusių iš Luhansko ir Donecko sričių. Šioje siuntoje – miegmaišiai, palapinės, sulankstomosios lovos, generatoriai, krosnelės, pledai, termosai ir kitos būtiniausios priemonės. Siuntinio vertė – apie 64 tūkst. eurų.

Planuojama, kad sunkvežimiai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Valčiūnuose, Vilniaus rajone, į Ukrainą išvyks rugsėjo 3 d. 15.30 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė