Tradicinei „Imbrado seniūnijos šventei 2014“ pasibaigus (0)

Zarasų miesto savivaldybės nuotr.

Zarasų miesto savivaldybės nuotr.

Vėlyvą rugpjūčio 29-osios, paskutinio šiųmetės vasaros penktadienio popietę, sujudo visas Imbradas! Trankios muzikos garsų kviečiami į senąjį, dar grafų Molių (Mohl) įrengtą parką, gausiai rinkosi ne tik imbradiškiai, bet ir svečiai iš aplinkinių vietovių: Avilių, Šniukštų, Zarasų…Visus atvykusius į šventę jos dalyvius ir žiūrovus pasitiko ne tik svetingi imbradiškiai, bet ir gamtos parengti ekstremalūs išbandymai. O kalti čia savaitę trūkę ir ne kartą per dieną pasikartojantys permerkiantys lietūs – nuo jų gausos Imbrado parko vejos žemė išmirko kaip niekada iki šiol! Tačiau sumanūs šventės organizatoriai sugebėjo padaryti viską, kad dalyvaujantys joje patirtų kuo mažiau nepatogumų ir ne pagal scenarijų surengtus gamtos „siurprizus“ sušvelnino įdomia vakaro programa ir maloniais siurprizais – nuo parengtų staigmenų vyravo puiki šventinė nuotaika.

Džiaugiamės šventėje sulaukę nemažai garbingų svečių: į ją atvyko Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Lietuvos Respublikos Seimo nario padėjėja-sekretorė Regina Račkauskienė, Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariai Arnoldas Abramavičius, Violeta Barisevičienė su vyru VšĮ Zarasų rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriumi Audroniu Barisevičiumi, Genovaitė Burokienė, Daiva Kelečienė, Donatas Ragėnas. Šventėje dalyvavę Zarasų miesto seniūnė Olga Podolskienė ir verslininkas, Darbo partijos Zarasų skyriaus pirmininkas Rimvydas Podolskis susirinkusius imbradiškius bei svečius sveikino Zarasų miesto bendruomenės vardu.

Šventės iškilmingajai daliai sumaniai „dirigavo“ imbradiškė Miglė Stankevičiūtė, o man, Imbrado seniūnijos seniūnui, teko pristatyti jau įgyvendintą vietos projektą „Imbrado parko atgimimas“. Visi susirinkę į šventę galėjo patys įsitikinti įgyvendinto projekto nauda mūsų bendruomenei ir pasidžiaugti puikia turima galimybe šiai ir kitoms parke vykstančioms šventėms naudoti jame sukurtą infrastruktūrą. Tad pasinaudodamas turima galimybe dar kartą savo ir Imbrado bendruomenės pirmininkės Onos Patiejūnienės vardu noriu padėkoti visiems dalyvavusiems šio projekto įgyvendinime: be jūsų, geros valios žmonių, turėti taip sutvarkytą senąjį mūsų parką būtų sunku! Ačiū jums, mieli rėmėjai, projekto darbų rangove UAB „Zarasų ST“, savanoriai bei partneriai!

Šventėje įvertintos gražiai tvarkomų seniūnijos sodybų šeimininkų pastangos: imbradiškiai Daiva ir Dalius Vainauskai, Jelena ir Marjanas Paukščiai bei Kiviškių kaime gyvenantys Vera ir Genijus Bakučiai moka skoningai bei išradingai tvarkytis ir pradžiuginti ne tik namiškius, bet kaimynus ir kitų vietovių gyventojus.

O labiausiai nusipelniusiems asmenims buvo įteiktos nominacijos „Už nuopelnus Imbrado kraštui“: šiemet jos skirtos kun. Stasiui Tamulioniui, Janinai Stankevičienei, Vaclovui Ražinskui ir Baliui Turakevičiui.

Po šventinio džiugesio šauniaisiais Imbrado seniūnijos gyventojais bei mūsų pagalbininkais sekė šventinis koncertas, kuriame dalyvavo Avilių kaimo ansamblis „Karkuoja“, atsinaujinęs mišrus Imbrado ansamblis, smagios grupės iš Kauno „16Hz Tribute“ bei Zarasų „Diana ir Valerijus“. Gera buvo klausytis atliekamų populiarių dainų bei stebėti besilinksminančius žiūrovus: jie labai šiltai priėmė pasirodžiusius scenoje kolektyvus, drauge su jais dainavo, bendravo bei fotografavosi. Tradicinę „Imbrado seniūnijos šventės 2014“ penktadienio koncertinę programą pabaigė Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro didžėjaus Sauliaus Kuzmos ir jo pagalbininko Jono Vainiūno vesta diskoteka.

Šventės dalyviai buvo vaišinami labai skania gilių kava, kurią išvirė aviliškė kulinarinio paveldo puoselėtoja Ona Vidrickienė, vyko lauko prekyba, o vakarėjant parko pavėsinių stalai buvo nukrauti bendruomenės šeimininkių pagamintais gardžiais valgiais – jais vaišinosi visi šventinio vakaro dalyviai.

Rugpjūčio 30-ąją Imbrado ir aplinkinių kaimų jaunimas bei vaikai varžėsi krepšinio aikštelėje ir paplūdimio tinklinio varžybose. Šiltas ir vasariška nuotaika pripildytas šeštadienis, rodos, atitolino rudenį, gražiai papildė šiųmetį imbradiškių šventinį pasibuvimą ir sutvirtino bendruomeniškumo tradicijas Imbrado seniūnijoje. Todėl net neabejoju – darniai savo seniūnijos šventę atšventę, drauge susitelksime ir naujiems bendriems darbams nudirbti!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė