Prezidentė rugsėjo 1-osios proga atidengė paminklą K. Donelaičiui (video) (0)

Dalia Grybauskaitė ir laikinai einantis VU rektoriaus pareigas prof. Jūras Banys | lrp.lt P. Peleckio nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir laikinai einantis VU rektoriaus pareigas prof. Jūras Banys | lrp.lt P. Peleckio nuotr.

Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vilniaus universiteto studentus Rugsėjo 1-osios proga ir  universiteto Bibliotekos kieme atidengė atnaujintą paminklą Kristijonui Donelaičiui.

Minint K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, prieš tai buvusi iš stiklo plastiko pagaminta rašytojo skulptūra perlieta į bronzinę. 

„Šiandien mūsų grožinės literatūros pradininkas grįžo ten, kur ir turi būti – į mokslo ir laisvės kupiną erdvę. Kristijonas Donelaitis – kalbos ir kultūros saugotojas, kiekvienam iš mūsų primenantis, kokia gyvybė ir galia slypi lietuviškame žodyje, mūsų žemėje ir tautoje“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė taip pat linkėjo studentams naujais mokslo metais drąsiai priimti naujus iššūkius, gaunamomis žiniomis kurti save ir savo idėjomis, gebėjimais ir iniciatyvomis prisidėti prie Lietuvos kūrimo.

11 val. Prezidentė vyks į Lavoriškes (Vilniaus r.) kur dalyvaus pirmą kartą rengiamoje, bendroje miestelio mokyklų, kuriose mokoma lietuvių ir lenkų kalbomis, Rugsėjo 1-osios šventėje.

Prezidentė pasveikins Lavoriškių moksleivius, jų tėvus, mokytojus ir visą miestelio bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga. Į mokyklą pradėsiantiems eiti vaikams šalies vadovė įteiks Pirmoko pasus.

Prezidentė taip pat lankysis abiejose miestelio mokyklose. Vilniaus rajono Lavoriškių vidurinėje mokykloje šalies vadovė susitiks su dvyliktos klasės mokiniais. Lavoriškių vidurinėje mokykloje Prezidentė atidarys naują mokyklos sporto-aktų salę.

Vakare Daukanto aikštėje vyks tradicinis Prezidentės globojamas mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai skirtas koncertas „Beauštanti aušrelė“.

httpv://youtu.be/PvtWzAomOQ4

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė