Lietuva švenčia naujųjų mokslo metų pradžią (0)

Efoto.lt, Remigijaus nuotr.

Efoto.lt, Remigijaus nuotr.

Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose: pagrindinėse, vidurinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose.

Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą išeina į mokyklą, tad jiems tai naujo patyrimo šventė. Kiti po vasaros atostogų susitinka bendramokslius. Mokydamasis mokykloje vaikas užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, gerų jausmų. Žmogus mokosi didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę ir jaunystę. Taigi rugsėjo 1-oji tarsi viso gyvenimo šventė.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiemet visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrai turėtų sulaukti apie 343 tūkst. moksleivių ir šiek tiek mažiau nei praėjusiais mokslo metais – 357 tūkst.

Numatoma, kad į mokyklas ateis per 28 tūkst. pirmokų – maždaug 1 tūkst. daugiau nei pernai. Paskutinį kartą rugsėjo 1-ąją mokyklose minės daugiau kaip 30 tūkst. abiturientų.

Universitetuose šiemet studijuos apie 97 tūkst. studentų, iš jų beveik 20 tūkst. – pirmakuriai. Kolegijose laukiama per 41 tūkst. studentų, iš kurių maždaug 13 tūkst. – pirmakursiai.

Septintus metus pirmąją mokslo metų dieną  parduotuvėse draudžiama įsigyti alkoholio. Anksčiau prekybininkai pastebėdavo šios dienos išvakarėse keliolika ar net keliasdešimčia procentų išaugančius svaigiųjų gėrimų pardavimus. Tačiau pastaruosius dvejus metus tokių tendencijų nebėra.

2007-aisiais buvo uždrausta bet kokia prekyba alkoholiu pirmąją mokslo metų dieną. Po dvejų metų draudimas buvo panaikintas viešojo maitinimo įstaigoms.

Šalies vadovai siunčia šiltus sveikinimus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina naujus mokslo metus mokyklos pradėti Laisvės dienos pamoka.

„Rugsėjo 1-ąją mokslo metus pradėkime Laisvės dienos pamoka. Prieš 75 metus pasaulį užgriuvęs Antrasis pasaulinis karas Lietuvai pasibaigė tą rugsėjo 1-osios rytą, kai mūsų žemėje nebeliko okupantų kariuomenės. Linkiu mokslo ir žinių siekti kasdien kvėpuojant laisvės oru“, – teigiama valstybės vadovės sveikinime Mokslo ir žinių dienos proga.

„Rugsėjo 1-oji – didelė ir šviesi šventė, neaplenkianti nė vieno iš mūsų, – visi buvome mokiniais, turėjome savo antrus namus – mokyklą. Gyvename tokiu laiku, kai mokslas yra patikimiausias mūsų sąjungininkas. Dar senovės graikai sakė, kad išmintingas ne tas, kuris daug žino, o tas, kurio žinios naudingos. Todėl norime, kad mokykla ar universitetas, suteikdami žinių, sykiu ugdytų laisvą ir atsakingą asmenybę, stiprintų mūsų tautinę ir pilietinę savimonę. Kad, būdami laisvi kurti savo likimus, savo indėliu stiprintume gerovės valstybę – Lietuvą. Jai reikia drąsių idėjų, veržlios energijos, naujų ir patirtimi grįstų įžvalgų“, – rašoma išplatintame Algirdo Butkevičiaus sveikinime.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, sveikindama visus Lietuvos pedagogus ir moksleivius su Mokslo ir žinių švente, kviečia kurti pažangią mokyklą, kuri ugdytų motyvuotą, iniciatyvų ir kūrybingą jaunimą.

„Lietuvos visuomenė yra globalaus modernėjimo proceso dalis. Tik pažangi mokykla yra atviros žinių visuomenės pagrindas, todėl visi esame atsakingi už šiuolaikinės mokyklos kūrimą ir puoselėjimą. Nuosekliai siekime, kad Lietuvos ateitį kurtų išsilavinusi, vertybes puoselėjanti ir pilietiškai atsakinga jaunoji mūsų šalies karta. Naujų mokslo metų pradžia įkvepia drąsiai prisiimti įsipareigojimus, atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų ir negailėti jėgų juos įgyvendinti. Būkite veržlūs, atkaklūs ir kūrybingi. Tapkite lyderiais, įgyvendinančiais savo svajones. Kurkite savo ateitį stiprioje demokratinėje valstybėje. Linkiu gražių ir sėkmingų mokslo metų!“ – sako Seimo Pirmininkė.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė