Bus draudžiama mokyklos teritorijoje rūkyti elektronines cigaretas ir jų turėti (0)

howstuffworks.com nuotr.

howstuffworks.com nuotr.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas reaguodamas į sunerimusios visuomenės, ypač mokyklų atstovų, klausimus ir komentarus dėl mokinių elektroninių cigarečių rūkymo, kreipėsi į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją su siūlymu rekomenduoti mokykloms į mokyklos vidaus tvarkos taisykles bei mokymo sutartis įtraukti draudimą rūkyti elektronines cigaretes bei jų turėti mokykloje ir jos teritorijoje.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, remdamasis Pasaulio sveikatos ir kitų tabako kontrolės organizacijų duomenimis, pažymi, kad elektroninėse cigaretėse esantis nikotinas sukelia priklausomybę, o dėl per dažno piktnaudžiavimo elektroninėmis cigaretėmis yra galimi apsinuodijimo atvejai. Taip pat pažymima, kad elektroninių cigarečių reklama, pasitelkus įžymius žmones, sukuria klaidinantį mados ir saugumo įspūdį. Nerimą kelia ir tai, kad ne taip paprasta įvertinti skysčio, kuriuo pildomos elektroninės cigaretės, sudėtį. Užsienyje jaunimas jau pradeda rūkyti „elektronines suktines“ – vartoti kanapių veikliųjų medžiagų turintį skystį ar vašką iš elektroninių cigarečių.

Todėl Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgdama į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pateiktus svarius argumentus, prašo savivaldybių administracijų direktorius pasirūpinti, kad pavaldžių mokyklų vidaus tvarkos taisyklėse būtų nustatytas draudimas mokyklų darbuotojams ir mokiniams rūkyti ir turėti tabako ir elektroninių cigarečių.

Su šia informacija yra supažindinti Kėdainių rajono savivaldybės švietimo įstaigų direktoriai, kurie inicijuos atitinkamų dokumentų papildymą nauja (-omis) nuostata (-omis). Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius rugsėjo mėnesio pabaigoje pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos prašymą atliks tyrimą, ar švietimo įstaigų vidaus tvarkos taisyklėse ir mokymo sutartyse yra draudimą rūkyti elektronines cigaretes bei jų turėti mokykloje ir jos teritorijoje nusakantys punktai.

Parengta pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pateiktą informaciją.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė