Vokietija ir Prancūzija pareiškė neteiksiančios Ukrainai ginklų (14)

Ukrainos karinių pajėgų kariai | ATO spaudos centro nuotr.

Ukrainos karinių pajėgų kariai | ATO spaudos centro nuotr.

Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija neteiks Ukrainai ginklų.

Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje naktį iš rugpjūčio 30 į 31 d. , Vokietijos vyriausybės vadovė spaudos konferencijoje paaiškino, kad ginkluotės tiekimas Kijevui „galėtų sudaryti įspūdį, kad Ukrainos konfliktą galima išspręsti kariniu būdu“. Ji taip pat pažymėjo, kad Vokietijos požiūris šiuo klausimu išliks toks pats ir rugsėjo 4-5 dienomis vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, – praneša Deutsche Welle.

Tokios pat nuomonės laikėsi ir Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas. Jis pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenko „pasisakydamas Europos Vadovų Taryboje iš Europos sąjungos neprašė karinės pagalbos“. „Ginklų tiekimas Ukrainai būtų nenaudingas ir tiktai didintų konfliktą, – sakė F. Olandas, – būtent tokį signalą mes siunčiame Rusijai, ji turi nutraukti ginklų tiekimą į Ukrainą ir nekurstyti konflikto“, – Prancūzijos prezidento žodžius cituoja ITAR-TASS.

Kaip žinia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo klausimu yra išsakiusi kitokią nuomonę. D. Grybauskaitė paragino Ukrainai suteikti karinę paramą.

Pasak D. Grybauskaitės tiesioginė Rusijos invazija į Ukrainą reiškia, jog de facto Rusija pradėjo karą prieš Europą, nes Ukraina pasirinko europietiškos raidos kelią ir suartėjimą su ES. D. Grybauskaitė pareiškė, kad atėjo metas svarstyti galimybę įvesti ginklų embargą jau esamiems sandoriams su Rusija ir teikti karinę paramą Ukrainai.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Ursula fon der Leyen perspėjo, kad karinių priemonių panaudojimas gresia karu su Rusija, todėl, pasak jos, vakarų valstybės turi „diplomatinio ir ekonominio spaudimo būdu priversti Rusiją nusileisti“.

Ukrainos prezidentas P. Porošenko EVT posėdyje kalbėjo, kad Ukraina nesitiki įtraukti kitų valstybių karių kovai su Rusijos agresija, tačiau yra suinteresuota pasikeitimu žvalgybos duomenimis ir kariniu-techniniu bendradarbiavimu sy vakarų partneriais.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė