ES vadovai nusprendė dėl aukščiausių postų bet neišdrįso net pagrūmoti Rusijai (18)

Ukrainian Foto nuotr.

Ukrainian Foto nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Briuselyje neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje buvo išrinkti aukščiausius ES postus užimsiantys politikai. Naujuoju EVT pirmininku, arba kitaip sakant ES prezidentu, tapo išrinktas Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas (Donald Tusk). Jis šiose pareigose gruodžio 1 d. keis Hermaną Van Rumpėją (Herman Van Rompuy) pareigas einantį nuo 2009 metų.

Į vienas svarbiausių Bendrijoje Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovo postą išrinkta prorusiška Italijos užsienio reikalų ministrė Federika Mogerini (Federicą Mogherini). Ji savo pareigas eiti pradės kartu su naująja Europos Komisija šių metų lapkričio mėnesį ir pakeis  Ketriną Ešton (Catherine Ashton).

Priminsime, kad šių metų liepos mėnesį Rytų Europos šalių lyderiai blokavo F. Mogerini paskyrimą, teigdami, jog ši kairioji politikė yra nepatyrusi ir pernelyg artima Rusijai. Aktyviausiai jos kandidatūrai priešinosi Baltijos šalys ir Lenkija.

EVT posėdyje Deja, kitas klausimas, liečiantis Ukrainos krizę, buvo paliestas tik iš dalies. ES šalių vadovai, nuogąstaudami naujojo Šaltojo karo ir bijodami pakenkti savo pačių ekonomikoms, deja, neapsisprendė net pagrūmoti Rusijai jau beveik atvirai puolančiai Ukrainą. Nebuvo priimta jokių sprendimų dėl griežtesnių sankcijų. EVT rezoliucijoje vien  tik prašoma Bendrijos vykdomosios institucijos „nedelsiant“ parengti daugiau sankcijų galimybių…

Priminsime, kad EVT institucija tapo 2009 m. gruodžio 1 d. įsigaliojus Lisabonos sutarčiai. EVT nustato Europos Sąjungos bendrąsias politikos gaires ir prioritetus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė