D. Grybauskaitė: Rusijos invazija į Ukrainą – grėsmė visai Europai (video) (1)

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje | The Council of the European Union nuotr.

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje | The Council of the European Union nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, į kurį Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai susirinko aptarti padėtį Ukrainoje ir jos įtaką visos Europos saugumui.

Šalies vadovė pabrėžė, jog tiesioginė invazija į Ukrainą reiškia, jog de facto Rusija pradėjo karą prieš Europą, nes Ukraina pasirinko europietiškos raidos kelią ir suartėjimą su ES.

Prezidentės teigimu, Europos šalys pagaliau turi pripažinti tai, kas akivaizdu – Rusija vykdo karinę invaziją į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją. Tai, pasak šalies vadovės, ne tik grubus tarptautinės teisės pažeidimas, bet ir kelia didžiulę grėsmę visos Europos saugumui.

Todėl, anot Prezidentės, ES valstybės privalo realiai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir imtis visų būtinų priemonių sustabdyti tolesnį konflikto eskalavimą bei atkurti stabilumą. Atėjo metas svarstyti galimybę įvesti ginklų embargą jau esamiems sandoriams su Rusija ir teikti karinę paramą Ukrainai.

Pasak Lietuvos vadovės, taip pat būtina užkirsti kelią europinės politikos mistralizacijai. Rusijos agresijos akivaizdoje nepateisinama, kai ES šalys dėl praktinės naudos išduoda savo vertybes ir saugumą, ginkluoja agresorių naujausia karine technika, kuri gali būti tiesiogiai panaudota tiek prieš Ukrainą, tiek ir prieš ES šalis nares.

ES šalių vadovai taip pat svarstys kandidatus į ES Vadovų Tarybos Prezidento ir Vyriausiojo įgaliotinio užsienio politikai postus, aptars padėtį Irake, Sirijoje ir Gazos ruože.

Prezidentės pasisakymas žiniasklaidai atvykus į neeilinį Europos Vadovų Tarybos susitikimą:

Prezidentė dalyvauja neeiliniame Europos Vadovų Tarybos susitikime:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė