Kaune vyks Baltijos kelio 25-mečiui skirtos akrobatinio skraidymo varžybos (0)

Kauno aeroklubo nuotr.

Kauno aeroklubo nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Kauno Aleksoto S. Dariaus ir S. Girėno oro uoste vyks akrobatinio skraidymo varžybos Baltijos taurei laimėti skirtos Baltijos kelio 25-mečiui.

Į varžybas atvyks ne tik pajėgiausias Lietuvos akrobatinio skraidymo jaunimas bet ir garbūs lakūnai, kurie lėktuvais JAK-52 dangaus skliautą raižys pagal A kategorijos programą ir jų rezultatai bus vertinami drauge su pradedančiaisiais, vadinamaisiais pirmaklasiais akrobatais.

Dėl Baltijos taurės kovoti ketinantiems sportininkams teko keisti savo laisvąsias skraidymo programas, kad jos atitiktų pasaulio tarptautinių varžybų reikalavimus.
Iš trijų stipriausiųjų pretendentų Baltijos taurei laimėti bus sudaroma Lietuvos komanda, dalyvausianti Pasaulio akrobatinių lėktuvų JAK-52 čempionate, kuris prasidės 2014 m. lapkričio 27 d. egzotiškame Pietų Afrikos Mossel Bay oro uoste. Toje pačioje įskaitoje ir pagal pasaulio standartus galės varžytis vadinamosios pereinamosios („Intermediate“) klasės lakūnai kitų rūšių lėktuvais. Galbūt ir jie parodys noro atstovauti Lietuvai Pietų Afrikoje, kur taip pat vyks minėtosios klasės lakūnų kovos.

BT_Varzybos_A_C_DKauno Aleksoto oro uostas yra vienas iš seniausių Europoje veikiančių oro uostų. Kitąmet bus minimas jo 100-metis. Būtent 1915 metais pietinėje oro uosto dalyje buvo pastatytas didžiausias dirižablio angaras. Būtent čia buvo laukiama Atlantą perskridusių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė