D. Grybauskaitė į generalinio prokuroro pareigas grąžino D. Valį (2)

Darius Valys | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Darius Valys | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir remdamasi Panevėžio miesto apylinkės teismo priimta nutartimi dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo, pasirašė dekretą, kuriuo grąžino laikinai nušalintą generalinį prokurorą Darių Valį į pareigas.

Generalinis prokuroras buvo laikinai nušalintas nuo pareigų iki galutinio sprendimo prokuratūros atliekamame tyrime.

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimą ir nutraukė ikiteisminį tyrimą D. Valio atžvilgiu, proceso šalims susitaikius. Šia teismo nutartimi ikiteisminio tyrimo procesas yra baigtas.

Teismui nutraukus ikiteisminį tyrimą ir išnykus aplinkybėms, dėl kurių generalinis prokuroras buvo laikinai nušalintas nuo pareigų, D. Valys ir buvo grąžintas į generalinio prokuroro pareigas.

Siekiant išsamiai ir objektyviai išsiaiškinti prieš beveik trejus metus įvykusios avarijos aplinkybes, generalinis prokuroras buvo laikinai nušalintas nuo pareigų jo paties prašymu.

Prezidentei pasirašius dekretą dėl D. Valio gražinimo į generalinio prokuroro pareigas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas pareiškė, kad prieš grąžindama D. Valį į pareigas prezidentė turėjo gauti Seimo sutikimą, nes generalinis prokuroras buvo prieš tai nušalintas būtent Seimo pritarimu.

„Esu įsitikinęs, kad sustabdymo procedūra ir grąžinimo į pareigas turi būti identiškos. Taip, kaip sustabdyti reikėjo Seimo sutikimo, taip atstatyti taip pat, mano įsitikinimu, reikia Seimo sutikimo, – BNS sakė TTK pirmininkas.

Pasak J. Sabatauskas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas asmuo negali eiti generalinio prokuroro pareigų.

„Atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo nėra nekaltas. Ar asmuo kaltas dėl baudžiamojo nusikaltimo, kad ir netyčinio, gali būti generaliniu prokuroru, mano manymu, tai neretorinis klausimas. Mano manymu, negali“, – tvirtino TTK pirmininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė