Pirmoji mokytoja, ar reikia ją pažinti? (0)

efoto.lt | Violetos nuotr.

efoto.lt | Violetos nuotr.

Žaibišku greičiu artėja Nauji mokslo metai, Rugsėjo 1-oji. Visi su jauduliu laukiame šios rudens dienos, Mokslo ir žinių šventės.

Drąsiausiai ir ramiausiai iš visų pradinukų jaučiasi antrokai, trečiokai ir ketvirtokai, kurie pradės Naujus mokslo ir žinių metus jau žinodami, kas jų laukia mokykloje, kokia mokytoja juos pasitiks, kada reikės ateiti į mokyklą ir kodėl reikia mokytis, ruošti namų darbus.

Šiais 2014–2015 mokslo metais Lietuvos mokyklas pradės lankyti apie 28 000 pirmokų. Ar visi būsimi pirmokai į mokyklą, į pirmąją klasę, žengs ramūs, žinodami, kas jo Pirmoji mokytoja, kokia jos šypsena, ar saugiai jausis tiesdami tą vienintelę rudeninę gėlę mokytojai, kurios akių ir šypsenos dar nėra matę?

Pirmoji mokytoja. Tai vienas svarbiausių žmonių mokykloje, lydėsiantis pirmoką kiekvieną pamoką, kiekvieną įdomią ar sudėtingą situaciją. Ar būsimam pirmokui tik rekomenduojama, ar ir privalu anksčiau, prieš Mokslo ir žinių dieną, Rugsėjo 1-ąją, susipažinti su savo ugdymo kelio vedliu – Pirmąja mokytoja?

Visos šeimos, auginančios būsimus pirmokus, sutinka ir pritaria, kad jų atžala jausis ramiau, saugiau ir bus daug laimingesnė, susipažinusi su savo Pirmąja, ta vienintele, mokytoja, kuri jį lydės į pirmąją klasę, pirmąjį suolą, sakys pirmuosius sveikinimo žodžius…

Daugelyje Lietuvos mokyklų dar gegužės–birželio mėnesiais yra organizuojamos tikslingos ir kryptingos veiklos būsimų pirmokų tėveliams, taip pat būsimiems pirmokams vedamos pamokėlės, šventės bei tėvelių susirinkimai.

Ilgametė šeimų konsultanto ir šių, 2014 metų, rugpjūčio mėnesį vestų seminarų pirmokų šeimų pasidalyta patirtis tik patvirtina, kad daugelis būsimų mokinių, būtent pirmokų, vis dar nėra susipažinę su savo mokytoja.

Priežastys įvairios: vyko tik būsimų pirmokų tėvelių susirinkimas, į kurį buvo kviečiami tik tėvai (dažnai į tokius susirinkimus ateina šeima su savo atžala, nenorėdama palikti jo vieno namuose), per būsimų pirmokų šventę dalyvavo ne visos mokytojos, o mažasis Lietuvos Respublikos pilietis – būsimas pirmokas – ir jo šeima dar nežinojo, į kurios klasės sąrašą įrašytas jo vardas ir pavardė. Taigi visai neaišku, į kurią mokytoją žiūrėti, kurios akis ir šypseną sekti, prie kurios nedrąsiai, žingsnis po žingsnio, artėti ir įsikibti į ranką žaidžiant žaidimus. O taip norėtųsi…

Jeigu Jūsų šeima nesupažindino savo atžalos su Pirmąja mokytoja – tai visada galima padaryti. Geriau vėliau, jeigu tai įmanoma, negu gyventi nežinioje ir jaudulyje. Mažas patarimas: prieš kiekvienus naujus Mokslo ir žinių metus visi šaunūs pedagogai, likus kelioms dienoms iki Rugsėjo 1-osios, visada tvarko, puošia savo klases, ruošiasi šventei, dalyvauja bendruose pokalbiuose su kolegomis. Jei ryte netikėtai apsilankysite su savo būsimu pirmoku mokykloje, tikrai yra didelė tikimybė, kad klasėje sutiksite savo atžalos Pirmąją mokytoją. Ji tikrai bus maloniai nustebinta, apsidžiaugs, nusišypsos ir pasakys Jūsų atžalai: Aš tavęs labai lauksiu Rugsėjo 1-ąją! Buvo malonu susipažinti.

Jūsų būsimas pirmokas taps ramesnis ir laimingesnis, o miegas prieš Rugsėjo 1-ąją bus saldesnis…

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė