Naujasis Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas nudžiugins užsienio lietuvius (0)

asmens tapatybes kortele_dokumentai.ltVidaus reikalų ministerija (VRM) pateikė Vyriausybei svarstyti ministro Dailio Alfonso Barakausko pasirašytą Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektą,  kuris Lietuvos piliečiams suteiks daugiau privalumų bei patogumo, gaunant ir keičiant asmens dokumentus.

Naujasis Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas pakeis net tris šiuo metu galiojančius įstatymus: Paso, Asmens tapatybės kortelės ir Asmens tapatybės kortelės įstatymo įgyvendinimo įstatymus, kurie nustato skirtingas paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo bei atnaujinimo tvarkas. Tuo tarpu naujajame įstatyme bus reglamentuota abiejų asmens dokumentų paskirtis, jų išdavimo, keitimo ir galiojimo sąlygos, suvienodinta išdavimo tvarka.

„Šie reglamentavimo pokyčiai turėtų ypač nudžiuginti užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius, nes jie galės išsiimti arba pasikeisti  asmens tapatybės kortelę artimiausioje Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje arba konsulinėje įstaigoje“, – teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Šiuo metu norint gauti arba pasikeisti asmens tapatybės kortelę tenka atvykti į Lietuvą ir kreiptis į teritorinę policijos įstaigą.

Įstatymo projekte VRM taip pat siūlo įteisinti galimybę Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, kuris galiotų iki 1 metų. Laikinas pasas būtų išduodamas piliečio prašymu, kai jis, būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, šie dokumentai tampa netinkami naudoti, pasibaigia jų galiojimo laikas ar pilietis neturi galiojančio kelionės dokumento, bet pageidauja tęsti kelionę.

Supaprastės ir asmens dokumentų atsiėmimo procedūra. Siekdama palengvinti naujos asmens tapatybės kortelės ar naujo paso atsiėmimą (kai to padaryti negali pats pilietis), VRM siūlo naujame įstatyme įteisinti galimybę, kad minėtus dokumentus galėtų atsiimti ir piliečio rašytiniame prašyme, kurį jis pateikia teritorinei policijos įstaigai ar konsulinei įstaigai kartu su dokumentais dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo, nurodytas asmuo. Taip pat VRM siūlo, kad atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą nereikėtų grąžinti keičiamų asmens dokumentų, kai yra pasibaigęs jų galiojimo laikas.

Siekdama palengvinti Lietuvos pensinio amžiaus žmonių rūpesčius, susijusius su asmens dokumentų keitimu, VRM siūlo, kad vyresniems kaip 75 metų piliečiams išduodama arba keičiama asmens tapatybės kortelė galiotų ilgiau – 20 metų (dabar galioja 10 metų).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė