„Mes Darom“ savanoriai iš Baltjos jūros surinko 2 tonas šiukšlių (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Ragindama visuomenę tausoti didžiausią mūsų šalies vandens telkinį, organizacija „Mes Darom“ pradėjo naują iniciatyvą „Mes už švarią jūrą!“. Šventosios upės uoste narai ir savanoriai  per kelias valandas surinko beveik 2 tonas įvairiausių atliekų, daugiausia buitinių. Specialistai teigia, kad būtent upėmis į jūrą sunešamas didžiausias kiekis teršalų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Narų būrys ir jiems talkinę savanoriai, akcijos metu iš vandens ištraukę įspūdingą kiekį buitinių atliekų – padangų, senų baldų, pakuočių ir butelių,  siekė atkreipti šalies gyventojų dėmesį, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso Baltijos jūros būklė.

„Labai svarbu žinoti, kad daugiausia atliekų į jūrą patenka iš upių, kurios įteka į jūrą, o Lietuvos vandens telkinių švarumas nėra pavyzdingas. Aišku, per vieną dieną šios situacijos nepakeisime, tačiau mūsų visų atsakingesnis elgesys prie vandens telkinių, palaipsniui padėtų išspręsti aplinkosaugos problemas ir mes galėtumėme nesibaimindami maudytis Lietuvos ežeruose, upėse ir jūroje“, – sako „Mes Darom“ vadovė Roberta Ažukaitė.

Klaipėdos regiono narai teigia, kad panašų kiekį atliekų galima rasti kone visuose vandens telkiniuose, o Palangos komunalininkai skaičiuoja, kad vien pajūryje per karštą vasaros dieną surenka iki 40 tonų atliekų – maždaug tiek, kiek sveria 7 drambliai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė