Patvirtinta 2016 m. konkursinio balso skaičiavimo tvarka (0)

Studentai | smm.lt nuotr.

Studentai | smm.lt nuotr.

Pagrindiniai konkursinio balo stojant į aukštąsias mokyklas 2016 m. skaičiavimo principai išliks tokie patys kaip 2014 ir 2015 m. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2016 m. tvarką.

Kaip ir dabar, 2016 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas bus skaičiuojamas pagal pasirinktą studijų kryptį atitinkančių keturių dalykų brandos egzaminų rezultatus. Skirtingų dalykų įvertinimai turės skirtingą svorį. Konkursinių dalykų sąrašas nesikeis, o stojančiųjų galimybės bus išplėstos: 2016 m. trečiuoju dalyku galės būti laikomas bet kuris tais metais vykdomas brandos egzaminas.

Stojantiesiems į pedagogines studijas privalomas motyvacijos įvertinimas, nuo 2016 m. jo vaidmuo dar labiau sustiprės – gavusieji už jį 0 balų į valstybės finansuojamą studijų vietą pretenduoti negalės.

Kaip ir šiuo metu, stojantiesiems į menų studijas ir meno pedagogiką vietoj vieno brandos egzamino reikės laikyti stojamąjį egzaminą, stojantiesiems į sporto ir sporto pedagogikos studijas vieną egzaminą pakeis šiais metais atsiradęs sporto pasiekimų įvertinimas.

Kai kurių nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų laureatams, taip pat profesinių mokyklų absolventams, baigusiems mokyklą su pagyrimu arba turintiems vienerių metų darbo stažą, bus pridedami papildomi balai. 2016 m. stojantiesiems į menų studijas naują galimybę gauti papildomų balų suteiks vizualaus meno olimpiados ir konkursai.

Pagal liepos mėnesį patvirtintus minimalius reikalavimus 2016 m. pretenduosiantiems į valstybės finansuojamą vietą, stojantieji turės būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą (valstybinį – jeigu stoja į universitetus, mokyklinį – jeigu stoja į kolegijas), užsienio kalbos egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu bei matematikos brandos egzaminą: pretenduojantieji į humanitarinių mokslų studijų srities studijų programas turės būti išlaikę matematiką ne žemesniu nei patenkinamu pasiekimų lygiu, o pretenduojantieji į socialinių, biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslų studijų sričių programas – ne žemesniu nei pagrindiniu pasiekimų lygiu. Matematikos egzaminas nebus privalomas stojantiems į menų studijas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė