URM informavo Ukrainą dėl sprendimo suteikti 100 tūkst litų paramą (0)

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

Rugpjūčio 26 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička susitikime su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriju Žovtenko išsakė tvirtą Lietuvos poziciją dėl paramos Ukrainos teritoriniam vientisumui ir informavo apie ministerijos sprendimą suteikti paramą Ukrainos kariuomenei.

Pasak viceministro, rugpjūčio mėnesį Krašto apsaugos ministerijos vadovybė atsižvelgė į Ukrainos pagalbos prašymus, ir skyrė apie 100 tūkst. Lt. vertės materialinę paramą. Siuntinys, susidedantis iš sauso maisto davinių ir medicinos pagalbos priemonių, artimiausiu metu turėtų būti skraidinamas į Ukrainą, teigiama URM pranešime spaudai.

Susitikime viceministras M. Velička ir ambasadorius V. Žovtenko aptarė įtemptą saugumą situaciją rytiniuose Ukrainos regionuose. Pasak Ukrainos ambasadoriaus, antiteroristinė operacija reikalauja didelių resursų, todėl Ukrainai šiuo metu labai reikalinga ne tik politinė, bet ir materialinė kitų šalių parama.

Krašto apsaugos viceministras patikino Ukrainos atstovą, kad Lietuva ketina stiprinti dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą gynybos srityje su Ukraina. Lietuva yra pasirengusi pasirašyti trišalį susitarimą dėl bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados (LITPOLUKRBRIG) steigimo. Planuojama, kad brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose mokymuose ir pratybose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė