Nevyriausybinės organizacijos atsisako bendrauti su Kremliaus valdoma televizija (0)

Pirmas baltijos kanalasŽinomos Lietuvos nevyriausybinės organizacijos atsisakė teikti komentarus rusiškam Pirmajam Baltijos kanalui (PBK), argumentuodamos, kad televizija neatitinka žiniasklaidos skaidrumo kriterijų ir yra laikoma pavojinga valstybės interesams.

Su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius viešai paskelbtame atsakyme argumentavo, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) PBK laiko keliančiu grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

„Apgailestaujame, tačiau, turėdami pagrįstų abejonių dėl Jūsų televizijos, Pervyj Baltijskij kanal (PBK), skaidrumo  “Transparency International”  Lietuvos skyriaus  (TILS)  atstovai  negali Jums duoti interviu.

Mūsų akimis, gauti iš mūsų informacijos  Jums trukdo tai, kad Jūsų kanalas  Valstybės saugumo departamento  (VSD) laikomas keliančiu grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Be to, pradėjus domėtis Jūsų televizijos apie savo veiklą  teikiama informacija, mums kilo ir daugiau klausimų, susijusių su  skaidrios žiniasklaidos kriterijais: a) klaidų ištaisymu, b) skaidria savininkyste, c) skaidria personalo politika, d) skaidria informacijos rengimo politika“ – rašoma atsakomajame pranešime.

Šiemet kovo mėnesį paskelbtoje VSD ataskaitoje teigiama, kad PBK yra vienu iš Rusijos įtakos instrumentų, įgyvendinant informacinės ir ideologinės politikos uždavinius.

„Lietuvos rusakalbės žiniasklaidos priemonės yra tiesiogiai veikiamos ir kontroliuojamos Rusijos informacinės politikos vykdytojų“, – rašoma VSD dokumente.

Organizacija taip pat atkreipė dėmesį į kanalo poziciją dėl laidos apie Sausio 13-ąją, kurioje buvo melagingai neigiama sovietų agresija.

„Nors (PBK valdantis) BMA išsako apgailestavimą dėl to, kad „NTV Mir Lithuania“ laida apie Sausio įvykius galėjo užgauti Lietuvos žiūrovų jausmus, tačiau toks pareiškimas negali būti laikomas klaidų ištaisymu“, – teigiama laiške.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė