Minske P.Porošenka susitiko su V.Putinu (video) (0)

Kremlin.ru nuotr.

Kremlin.ru nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos lyderis Petro Porošenka antradienį, rugpjūčio 26 dieną, paspaudė vienas kitam rankas, prasidedant deryboms Baltarusijos sostinėje dėl krizės Ukrainoje.

Abu lyderiai susitiko pirmąkart nuo birželio.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad krizės Ukrainoje neįmanoma išspręsti plečiant karinius veiksmus arba nepradėjus dialogo su rusakalbių Ukrainos rytinių regionų atstovais.

„Mes pasirengę apsikeisti nuomonėmis apie susiklosčiusią Ukrainoje įtemptą krizinę padėtį, kurią, esame įsitikinę, negalima išspręsti jėgos scenarijaus eskalavimu, neatsižvelgus į esminius pietryčių regionų interesus be taikaus dialogo su jų atstovais“, – nurodė V. Putinas.

Jis taip pat sakė, kad, Kijevui pasirašius prekybos sutartį su Europos Sąjunga, Rusijos ekonomika gali patirti maždaug 100 mlrd. rublių (7,7 mlrd. litų) nuostolius, jeigu Europos prekės pasieks Rusijos rinką per Ukrainą, apeidamos muitus, kuriuos Rusija taiko ES prekėms .

Jeigu taip atsitiktų, Maskva imtųsi atsakomųjų prekybos priemonių, perspėjo V.Putinas ir pareiškė, jog tai paveiks Baltarusiją ir Kazachstaną – Maskvos partneres Muitų sąjungoje.

„Rusija tokioje situacijoje negali nieko neveikti, mes tiesiog būsime priversti imtis atsakomųjų priemonių, apsaugoti savo rinką“, – pabrėžė V. Putinas.

Pasak V. Putino, Rusija gerbia bet kurios valstybės teisę pačiai pasirinkti savą politinio gyvenimo būdą, taip pat ir stojimą į sąjungas, bet tai neturėtų kenkti Rusijos interesams.

Baltarusija suinteresuota normalizuoti padėtį Ukrainoje. Tokią nuomonę antradienį išsakė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka, susitikęs su Ukrainos vadovu P. Porošenka.

A.Lukašenka pareiškė, kad antradienį Minske prasidedančios aukšto lygio derybos dėl Ukrainos krizės neturėtų atnešti didesnio persilaužimo, tačiau turėtų padėti pradėti taikos procesą.

„Greičiausiai sunku šiandien tikėtis kokio nors didžiulio persilaužimo, bet mes turėtumėme pradėti judėti taikos link“, – sakė A.Lukašenka susitikime su Europos Sąjungos diplomatijos vadove Katerina Ašton prieš prasidedant pagrindinėms deryboms.

httpv://youtu.be/nD8NQT73Es0

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė