„Mes Darom“ rengėjai skelbia karą Baltijos jūros taršai (video) (1)

Sumanymo ženklasa

Sumanymo ženklasa

Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ ragina visuomenę apie didžiausio mūsų vandens telkinio švarą galvoti ne tik vasaros sezono metu ir pradedą naują užmanymą „Mes už švarią jūrą!“.Šventosios uoste narai ir savanoriai  rinks vandenų suneštas atliekas, kad jų upė nenuplukdytų į jūrą, o aplinkosaugos specialistai ves edukacines veiklas gyventojams.

Upėmis į Baltijos jūrą dėl žemdirbystės, laivybos, žvejybos bei tiesiog neatsakingo žmonių elgesio suplaukia tonos atliekų. Remiantis Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programos statistika, šį kiekį sudėjus su tarša pačioje jūroje, kasmet į ją patenka apie 6 milijonai tonų šiukšlių, iš kurių 15 proc. nusėda  paplūdimiuose, 15 proc. plaukioja vandens paviršiuje, o 70 proc. nugrimzta į dugną.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokioje Baltijos jūroje ateityje maudysis Lietuvos vaikai. Į ją patekusios atliekos niekur nedingsta, tai, ką išmetame į gamtą, grįžta mums atgal“, – sako  „Mes Darom“ vadovė Roberta Ažukaitė.

Pasaulinėje praktikoje apie 80 proc. šiukšlių, patenkančių į jūrinę aplinką, sudaro būtent žemyninės kilmės šiukšlės, kurios būna paplūdimiuose, prieplaukose ar net už kelių kilometrų nuo jūros pakrantės ir atkeliaujančios įtekančių upių vandenimis.

„Mes Darom“ iniciatyvą skatinti Baltijos jūros tausojimą palaiko ir Aplinkos ministerija, savo ruožtu įgyvendinanti tam pačiam tikslui skirtą Baltijos jūros regiono strategijos veiksmų planą.

„Baltijos jūros būklė nėra pavyzdinė – todėl visos aplink jūrą esančios valstybės vienijasi siekdamos sumažinti jos užterštumą. Visuomenės palaikymas, atsakingas kiekvieno iš mūsų elgesys – pagrindas šių problemų sprendimui“, – teigia Aplinkos ministerijos Vandenų departamento vedėjas Dalius Krinickas.

„Daugeliui mūsų šalies gyventojų poilsis prie Baltijos jūros yra neatsiejama atostogų dalis, todėl mums labai svarbu, kad kurorte atostogaujantys žmonės jaustųsi saugiai ir jūra jiems teiktų didžiausią džiaugsmą. Sveikiname iniciatyvą besibaigiant vasarai išvalyti susikaupusias atliekas, kad ateityje prie jūros visiems ilsėtis būtų dar maloniau“, – sako projekto partnerės Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Projekto „Mes už švarią jūrą!“ renginys vyks rugpjūčio 29 d. 9 – 13 val. Šventosios uoste.

httpv://youtu.be/7h-hIPxv-E0

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė