Iš Vyriausybės traukiasi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (5)

Delfi.lt nuotr.

Delfi.lt nuotr.

Iš Vyriausybės traukiasi Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Apie tai buvo pranešta po ilgų derybų Seime.

V.Tomaševskis žurnalistams sakė, kad jo partija pereina į opoziciją ir būdami tokioje padėtyje toliau spręs užsibrėžtus tikslus.

„Mes išeiname iš koalicijos ir atšaukiame visus savo atstovus, kadangi manome, kad politiką reikia vykdyti garbingai. Galima turėti skirtingų pozicijų, skirtingų situacijos matymų, bet tie susitarimai, kurie priimti, turi būti vykdomi. O jeigu jie nevykdomi, tada reikia civilizuotai išsiskirti. Mes pakvietėme visus koalicijos partnerius į ukrainietišką restoraną pavakarieniauti ir civilizuotai pabaigti mūsų darbą. Toliau partneriai dirbs be mūsų.

Vienintelė šito konflikto priežastis yra verslo interesai Energetikos ministerijoje. Lenkų rinkimų akcija niekada nebuvo įsivėlusi į jokius korupcinius skandalus, mes neturime jokių biznio interesų. Deja, kai kurie politikai turi interesų. Esant tokiai situacijai mes daugiau nebedirbsim“, – po Politinės tarybos posėdžio sakė V.Tomaševskis.

Iš koalicijos pasitraukus Lenkų rinkimų akcijai, energetikos ministro portfelis atiteks Darbo partijai.

Nė vienas iš likusių trijų valdančiųjų partijų atstovų negalėjo įvardyti būsimojo Energetikos ministro.

Valdančiųjų atstovai antradienio popietę Seime pradėjo susitikimus susiskirstę į dvi grupes. Šiuose pasitarimuose buvo nuspręsta dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos  pasitraukimo iš koalicijos.

Viename pasitarime Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės kabinete dalyvavo socialdemokratų vadovai, įskaitant premjerą Algirdą Butkevičių, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, vėliau prie jų prisidėjo Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje niekada nebuvo ir nėra Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių klausimas.

Taip pat ministerija antradienį išplatintame pranešime pabrėžia, kad Lenkija nekomentuoja sprendimų, kurie priimti demokratiškai išrinktų kaimyninių šalių valdžios atstovų, ir „nesikiša į jų vidaus reikalus“.

Be to, Lenkijos URM išsakė apgailestavimą dėl „bandymo įtraukti Lenkiją į Lietuvos vidaus politikos žaidimus“.

Kartu pareiškime nurodoma, kad Lenkija tikisi, jog nepaisydama pokyčių valdančiojoje koalicijoje Lietuvos valdžia vykdys tarptautiniuose susitarimuose numatytus įsipareigojimus užtikrinti lenkų tautinės mažumos teises pagal europinius standartus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė