Baltijos kelio dainos – naujai išleistoje knygoje (1)

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Švenčiant Baltijos kelio 25-metį, asociacija „Tėvynės atgimimas ir perspektyva“ inicijavo populiariausių patriotinių dainų knygos perleidimą. 1988–1991 m. sukurtos dainos, skambėjusios ir Baltijos kelyje, leidinyje spausdinamos autentiškais rašmenimis.

“Labai svarbu saugoti ir puoselėti mūsų valstybės istorinę atmintį. Baltijos kelias yra vienas reikšmingiausių įvykių parodęs mūsų – laisvos tautos vienybę ir stiprybę. Leidinyje surinktos dainos atspindi šį jausmą ir yra mūsų istorijos dalimi“, – teigė Miroslavas Monkevičius, šio leidinio pagrindinis globėjas.

Knygos globėja Janina Šimkuvienė pabrėžia patriotinių dainų svarbą šių dienų jaunimui.

„Tėvynė šventa. Meilę Tėvynei išugdo patriotinės dainos, o tai ypač svarbu šiandien jaunam žmogui. Žinoti savo krašto istoriją būtina, todėl ir kilo idėja atnaujinti „Baltijos kelias“ leidinį, rašytą prieš įsimintinus 25 metus“, – sako J.Šimkuvienė.

Dainas, kurios nuoširdžiausiai išreiškia mūsų meilę Tėvynei ir dažniausiai skamba lietuvių lūpose, prieš 25 m. atrinko ir knygą sudarė chorvedys, vargonininkas Andrius Kairys.

Moksleiviai jau nuo rugsėjo galės susipažinti su šiomis dainomis – pirmadienį leidinys bus išsiųstas visų Vilniaus mokyklų bibliotekoms. Vėliau knyga iškeliaus ir į visas Lietuvos viešąsias bibliotekas, pasieks Latvijos ir Estijos Nacionalines bibliotekas bei užsienio lietuvių bendruomenes.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė