Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną (video) (0)

youtube.com nuotr.

youtube.com nuotr.

Rugpjūčio 24 d. Ukraina, tebetęsianti kovą Rytų Ukrainoje prieš teroristus ir rusų karines pajėgas, švenčia savo Nepriklausomybės dieną.

Rugpjūčio 24 d. ryte Kijeve įvyko karinis paradas. Prieš parado pradžią Prezidento pulko garbės sargybos kariai iškėlė Ukrainos valstybinę vėliavą, buvo sugiedotas Ukrainos valstybės himnu.

Kijevo Nepriklausomybės aikštėje – Maidane susirinko visi Ukrainos vadovai. Kariniam paradui vadovavo Ukrainos Sausumos kariuomenės vadas Anatolijus Pušniakovas.

Parade dalyvavo ir 120 antiteroristinės operacijos Rytų Ukrainoje dalyvių.

Nepriklausomybės dienos išvakarėse Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė, kad buvo sulaikyti penki Kijevo gyventojai, kurie Ukrainos Nepriklausomybės dienos išvakarėse ir pačią šventės dieną Kijevo srityje planavo vykdyti teroristinius išpuolius.

Ukrainos valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonija (TV „112 Ukraina“ transliacijos vaizdo įrašas):

Maidane buvo pagerbti žuvusieji už Ukrainos laisvę:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos Prezidentą Petro Porošenką šalies Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo taikos bei vienybės ginant savo šalį.

„Prieš dvidešimt trejus metus Ukraina pasirinko Laisvės kelią. Šalies žmonės apsisprendė patys kurti savo valstybę ir neleisti svetimoms jėgoms tvarkytis šalyje. Šiandien Ukraina susiduria su brutalia agresija ir siekiais destabilizuoti padėtį šalyje. Lietuva palaiko Ukrainą ir linki jos žmonėms vienybės bei stiprybės, ginant savo Nepriklausomybę“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Pasak Prezidentės, lietuviai labai gerai supranta laisvės vertę ir remia Ukrainos ryžtą eiti europietišku keliu, gyventi laisvoje ir demokratiškoje valstybėje.

Nepriklausomybės dienos proga Prezidentė taip pat perdavė vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių kalba pasveikino visus Ukrainos žmones:

Nepriklausomybės dienos proga Ukrainos Aukščiausiosios Rados narius ir visus Ukrainos piliečius pasveikino ir Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Sunku surasti tinkamus sveikinimo žodžius stebint jau keliolika mėnesių vykdomą agresiją Ukrainos atžvilgiu, ypač po to, kai šią savaitę Palangoje buvome susitikę su Jumis ir iš pirmų lūpų sužinojome apie tai kas vyksta Jūsų šalyje.

Nepaisant įtampos, kuri dabar tvyro Ukrainoje dėl agresyvių kaimyninės valstybės veiksmų stengiantis destabilizuoti padėtį, tikiu, kad sutelktomis valstybės ir tarptautinės bendruomenės pajėgomis bus atremtas pasikėsinimas į Ukrainos nepriklausomybę“, – sveikinime teigia Parlamento vadovė.

Anot Seimo Pirmininkės L. Graužinienės, ji ir Palangoje Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų metininiame susitikime dalyvavusį Oleksandrą Turčynovą patikino, kad Lietuva visuomet rėmė ir remia Ukrainos pastangas integruotis į bendrą Europos erdvę.

Nepriklausomybės dienos proga Seimo vadovė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkui, Rados nariams ir visiems šalies žmonėms palinkėjo ištvermės, jėgų, visuomenės susitelkimo siekiant išsaugoti Ukrainos vientisumą ir Nepriklausomybę.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius išsiuntė sveikinimo laišką Ukrainos premjerui Arsenijui Jaceniukui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikindamas dvidešimt trečiųjų Ukrainos Nepriklausomybės metinių proga.

„Nuoširdžiai linkiu Jums ir Ukrainos žmonėms stiprybės ginant pamatines demokratines vertybes, kuriant saugią ir taikią Ukrainos ateitį. Lietuvos ir Ukrainos tautos susijusios istorinėmis sąsajomis, bendru laisvės siekiu, tapusiu mūsų strateginės partnerystės pamatu. Lietuva remia Ukrainos pasiryžimą žengti demokratijos, reformų ir teisės viršenybės – tvariu ir efektyviausiu keliu, kuriant gerovę savo piliečiams“, – sakoma Lietuvos premjero sveikinime, kartu išreiškiant įsitikinimą, kad Ukrainos žmonių siekis įgyvendinti Nepriklausomybės deklaracijos akte išdėstytus principus yra tvirtas pagrindas siekiant saugumo, ekonominio stabilumo ir šalies klestėjimo.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė