Kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Radviliada“ (0)

Filmo „Radviliada“ filmavimas | facebook.com nuotr.

Filmo „Radviliada“ filmavimas | facebook.com nuotr.

Rugpjūčio 29 d., kitą penktadienį,  kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Radviliada“ . Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelionė. Tai atsispindi ir pačiame filmo kūrime, nes „Radviliados“ filmavimai vyko net 8 pasaulio valstybėse . Taip pat filme atkartota ir legendinė Našlaitėlio piligriminė kelionė dykuma iki Jeruzalės vartų. „Radviliadoje“ atgyja ir lietuviškąja Spartos versija laikytas Ulos mūšis, kuriame penki tūkstančiai lietuvių, vadovaujamų Radvilos Rudojo, puola 25 000 rusų armijos kareivių ir laimi. O pasinaudoję originaliu triuku  priverčia  bėgti saviškiams į pagalbą skubančią dar 35 000 rusų armiją.Filmo prodiuseris Arūnas Matelis juokauja, jog „<…>jei Radvila Rudasis gyventų šiandien, jis neabejotinai nusipelnytų vadovauti NATO ir broliai ukrainiečiai, jo konsultuojami, seniai būtų išsprendę visus reikalus vos  per keletą savaičių.“

Filme atkurtas šiemet švenčiantis 450 metų jubiliejų Ulos mūšis yra vienas ryškiausių karybos pavyzdžių ne tik LDK istorijoje, sustabdęs Rusijos invaziją į Europą. Taip pat filme pamatysime ir sužinosime, kam priklausė žymiausi viduramžių šarvai Europoje, šiandieną lygindami su formulės 1 bolidu pagal kainą ir funkcionalumą, be to nustebsime sužinoję, jog Radvilų  palikuonys atgimsta JAV prezidento Kenedžio šeimoje, gauna net 5 Emmy ir sukuria pasaulinę madų imperiją.

Neveltui apie Radvilas sakė: „Nenoriu būti karaliumi, noriu būti Radvila“. Šiuos ir kitus intriguojančius filme rodomus faktus žino tikrai ne dažnas lietuvis, nors Radvilos buvo vieni iškiliausių praeityje Europos didikų. Filmo režisierė Ramunė Rakauskaitė dar priduria: „Lietuvos istorinės tapatybės savivoka miglota ir nuolat išgyvena krizę. Pažintis su pagrindiniais LDK didikais suteikia visai naują „raktą“ tautos praeičiai. Radvilos suteikia mūsų istorijai stokojamą iškilnumo matmenį.”

Vaidybinės viduramžių scenos filme pareikalavo ir daugybės pastangų: barzdos ir kostiumai buvo siunčiami iš įvairių pasaulio šalių, o filmavimuose neskaitant masuotės dalyvavo net 180 žmonių grupė, susidedanti iš  kūrėjų, aktorių, konsultantų, pašnekovų. Filme pasirodo žymiausi lietuvių aktoriai –  Algirdas Dainavičius, Andrius Paulavičius, Giedrius Arbačiauskas, Donatas Šimukauskas  ir kt., taip pat kultinės jaunimo subkultūrų žvaigždės Lietuvoje – Deividas Budkovas (bmx), Dima Fiodorovas (skateboarding), Kipras Serapinas (graffiti). Savo žiniomis dalinasi dešimtys žinomiausių Lietuvos ir pasaulio istorijos tyrinėtojų, profesorių ir net tiesioginis Radvilos Juodojo palikuonis Princas Motiejus Radvilas (Maciej Radziwill).

Filmo režisierė Ramunė Rakauskaitė, scenarijaus autoriai: Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė, Renata Šerelytė, Romas Lileikis, operatorius Audrius Kemežys, montažo režisierė Francesca Scalisi, garso režisierius Kostas Radlinskas, vaidybinių epizodų režisierius  Jonas Trukanas, vaidybinių epizodų operatorius Simonas Glinskis, vaidybinių epizodų dailininkė Lina Gečienė, vaidybinių epizodų kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė, filmo prodiuseriai: Arūnas Matelis (Studio Nominum), Mark Olexa (DokMobile), Uldis Cekulis (VFS).

Apie visa tai filme „Radviliada“ jau nuo rugpjūčio 29 dienos. Juk rugsėjis – žinių mėnuo, tad kinas taps ir pramoga, ir edukacija. Pamatykime, jog turime kuo didžiuotis!

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė