Baltijos šalių premjerai Rygoje dalijosi prisiminimais apie Baltijos kelią (0)

LRV nuotr.

LRV nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 23 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Rygoje drauge su Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovais dalyvauja Baltijos kelio 25-mečio paminėjimo renginiuose.

Pakeliui į Latviją buvusiame Saločių-Grenctalės sienos kirtimo punkte Vyriausybės vadovas pasveikino Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos organizuoto tradicinio tarptautinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyvius, pasiekusius tarpinį maršruto Vilnius–Ryga–Talinas etapą, įteikė jiems Lietuvos vėliavą.

Atvykus į Rygą, Latvijos geležinkelio muziejuje Vyriausybių vadovams, visuomenei ir žiniasklaidai buvo pristatytas europinės vežės geležinkelio „Rail Baltica“ projektas.

„Kartu mes nuėjome ilgą kelią po to, kai mūsų dviejų milijonų rankos 600 kilometrų atkarpoje sujungė tris Baltijos valstybes, – sakė Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Butkevičius. – Šiandien kuriame kitą Vilnių, Rygą ir Taliną siejantį ryšį – modernų geležinkelį, kuris visais atžvilgiais mūsų regioną dar labiau priartins prie Europos Sąjungos sostinių“.

Premjeras pažymėjo, kad trijų šalių bendros įmonės įsteigimas ženklins šio projekto sėkmę, nes dar labiau patvirtinsime savo įsipareigojimus, kurių įgyvendinimui siekiame paramos iš ES fondų.

Latvijos nacionalinėje bibliotekoje premjeras A. Butkevičius taip pat dalyvavo UNESCO projekto „Baltijos kelio atminties knyga“ ir jubiliejui skirto pašto ženklo pristatyme.

Atminties knygoje fiksuojami šią akciją organizavusių ir žmonių prisiminimai. Savo prisiminimais knygos įrašui pasidalijo ir Lietuvos Vyriausybės vadovas. „Lietuvos Sąjūdžio organizuota žmonių grandinė man tapo įspūdingu liudijimu, kiek mūsų daug, kad esame stiprūs ir kad atėjo laikas atverti duris į laisvę. Ši idėja, persmelkusi ir atokesnių provincijų žmones, tarp kurių buvo ir mano Vilkaviškis, galutinai pakeitė mūsų gyvenimą. Tą dieną suvokėme, kad kiekvienas ir visi kartu –lietuviai, latviai, estai pradedame tiesti savo laisvės kelią“.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė