Ventos regioniniame parke vyko Molio šventė (0)

Gražiausiai tvarkoma tradicinės žemaitiškos architektūros sodyba Ventos regioniniame parkeGražiausiai tvarkoma tradicinės žemaitiškos architektūros sodyba Ventos regioniniame parke

Gražiausiai tvarkoma tradicinės žemaitiškos architektūros sodyba Ventos regioniniame parke

Ventos regioniniame parke, Viekšniuose vyko tradicinė „Molio šventė“. Šis miestelis nuo seno garsėja savo puodžiais ir keramikos tradicijomis.

Viekšniai – miestelis ant Ventos upės kranto Žemaitijos šiaurės vakaruose, ilgą laiką vadintas žemaičių keramikos lopšiu. Čia buvo geriausias molis, čia ir geriausi puodai gimdavo. Molį kasdavo Čekų kaime. Viekšnių  „gancarnėse“ (taip buvo vadinamos puodžių dirbtuvės) nuolat virė darbas. Jomarkuose pardavinėjami puodai buvo tik šiam kraštui būdingų formų ir sodrių žemės spalvų.

Tačiau bėgo metai, keitėsi laikai ir gamyba, sumažėjo ir molio indų poreikis. Džiugu, kad viekšniškiai, prisimindami senąsias miestelio tradicijas bei amatus, kasmet rengia „Molio šventę“. Šis renginys kasmet pritraukia vis daugiau žmonių.

Šventės metu už gražiausiai tvarkomą tradicinės žemaitiškos architektūros sodybą Ventos regioninio parko direkcija padėkos raštu apdovanojo Viekšnių gyventoją Juozapą Beinoravičių. Šios sodybos puoselėjimas, laikantis senųjų tradicijų – geras pavyzdys ir kitiems žmonėms, gyvenantiems Viekšnių urbanistiniame draustinyje.

Pasak Ventos regioninio parko direkcijos vyr. specialisto Justo Teišerskio, džiugu, kad Ventos krašte yra žmonių, kurie supranta tikrąsias vertybes ir jas puoselėja.

Šiais metais Ventos regioninio parko direkcija už tradicinės architektūros puoselėjimą apdovanojimus įteikia jau nebe pirmą kartą. Gyvolių kaimo šventės metu buvo apdovanoti dviejų sodybų šeimininkai – Salomėja Krupovisovienė ir Jonas Dargis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė