Lietuvoje ukrainiečiai semiasi žinių naujos visuomenės kūrimui (0)

Vytauto didziojo universitetas_logoUkrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. Čia jaunimas vis dažniau atvyksta norėdamas patobulinti anglų kalbos žinias, profesinius įgūdžius, paragauti kitokios kultūros.

Kaune šią vasarą apsilankė septyni jaunuoliai iš Ukrainos – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) kalbų kursuose CLUE dalyvavo moksleiviai ir studentai iš užsienio, norintys pasigilinti anglų kalbos žinias ir jaustis tvirčiau dėl savo ateities. Lietuvoje jie tvirtino radę aukštos kokybės švietimo sąlygas, kurios vėliau turėtų atverti platesnes karjeros galimybes.„Anglų kalba naudojama visur užsienyje. Ateityje ji man suteiks daug galimybių“, – vylėsi Charkovo gimnazijos moksleivė Anastasija. Jai, kaip ir kitiems kursų dalyviams, Vytauto Didžiojo universitete patiko galimybė visiems studentams mokytis su specialybe tiesiogiai nesusijusių dalykų ir glaudesnis bendravimas su dėstytojais. „Čia daugiau asmeninio kontakto, dėstytojai draugiškesni, stengiasi padėti kuo gali“, – sakė Ana, studijuojanti Charkovo teisės mokykloje.

Laikinojoje sostinėje iki rugpjūčio pradžios viešėjo ir dar viena ukrainietė – Ieva Beliavciv, studijuojanti reklamą ir viešuosius ryšius Ukrainos spaudos akademijoje. Ši lietuvių kilmės studentė drauge su jaunimu iš Brazilijos, JAV, Vokietijos ir Rumunijos dalyvavo VDU vasaros stažuočių programoje „Summer Internship Program“ (SIP).

Stažuočių dalyviai klausėsi paskaitų apie Lietuvą, mokėsi lietuvių kalbos, susitiko su darbdaviais, dirbančiais jų studijų srityje, ir dalyvavo kultūrinėje programoje, kurios metu susipažino su Kaunu, Vilniumi ir Trakais, keliavo laivu Nemuno upe ir dalyvavo kitose ekskursijose bei užsiėmimuose.

„Esu buvusi Lietuvoje, tačiau ne Kaune, tad tai buvo mano pirmasis apsilankymas šiame gražiame mieste. Man jis labai patiko, nes priminė mano gimtąjį Lvovą. Apie Lietuvą jau žinojau daug, nes tai mano antroji gimtinė, tačiau SIP programos dėka įgijau naujos patirties ir šiek tiek profesinių įgūdžių“, – pasakojo Ieva. Studentė apie stažuotes sužinojo iš mamos lietuvės, dirbančios Lietuvos konsulate Ukrainoje.

Kalbėdama apie dabartinę padėtį savo tėvynėje, mergina teigė, jog žmonės neramiai laukia, kuo viskas baigsis, ir nenori, kad šalis būtų suskaldyta. „Rytuose situacija baisi ir sudėtinga, taikūs žmonės miršta. Tai jau ne revoliucija, o tikras karas, todėl studentai gali nebent tapti savanoriais ir eiti į kariuomenę. Tačiau faktas tas, kad būtent studentai ir pradėjo revoliuciją Kijeve, norėdami įstoti į Europos Sąjungą“, – pažymėjo Ieva.

Sudėtinga situacija Ukrainoje skatina studentus rinktis mokslus užsienyje, dairytis į universitetus, siūlančius europietišką aukštąjį išsilavinimą. Vis daugiau jų patrauklias sąlygas randa Lietuvoje – susidomėjimas dar išaugo po to, kai antrame pagal dydį Ukrainos mieste Charkove praėjusį spalį buvo atidaryta Vytauto Didžiojo universiteto atstovybė.

„Ukraina palaiko europietiško vystymo kelią, todėl šios atstovybės pagrindinis tikslas yra remti Europos vertybes, o su jomis susipažinti galima studijuojant VDU. Lietuva siūlo patrauklias aukštojo lavinimo sąlygas, tad ten nori ir gali studijuoti daug ukrainiečių. Ypač džiugina tai, kad ukrainiečiai studijas VDU laiko galimybe įgyti žinių, reikalingų naujos Ukrainos visuomenės kūrimui“, – pabrėžė Alina Usačiova, dirbanti VDU atstovybėje Charkove.

Pernai spalio pabaigoje įsteigta atstovybė aktyviai stiprina Lietuvos ryšius su Ukraina, plėtoja tarptautinę socialinę partnerystę. VDU rengia bendrus projektus kartu su Kijevo ir Charkovo aukštosiomis mokyklomis: jungtines studijų programas, akademinius mainus, mokslininkų bendradarbiavimą. Praėjusiais metais įsteigtas specialus akademinio bendradarbiavimo fondas, remiantis Rytų partnerystės šalių, ypač Ukrainos, piliečių studijas VDU.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė