Į Ukrainos teritoriją be leidimo įvažiavo Rusijos sunkvežimiai (video) (1)

dpsu.gov.ua nuotr.

dpsu.gov.ua nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 22 dieną, negavusi Kijevo vyriausybės leidimo ir be planuotos Raudonojo Kryžiaus palydos, Maskva pasiuntė prieštaringai vertinamą humanitarinės pagalbos koloną į tetoristų valdomą Ukrainos teritorijos dalį.

Ukrainos pareigūnai penktadienį apkaltino Rusiją „tiesiogine invazija“. Sunkvežimių koloną lydi taip vadinami prorusiški separatistai.

Rusijos kariai, norėdami atlaisvinti kelią iš Rusijos į Ukrainą vykstančiai humanitarinės pagalbos kolonai, nustūmė Ukrainos pasienio pareigūnus.

„Ukrainos pasieniečiai, pasienio poste Rusijos teritorijoje prižiūrėję pravažiuojančią humanitarinės pagalbos iš Rusijos koloną, Rusijos karių buvo nustumti į šalį. Tada kolona pajudėjo“, – rašo Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas bei grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas savo „Facebook“ puslapyje.

Pagal Ukrainos duomenis, sieną kirto mažiausiai 145 taip vadinamos humanitarinės pagalbos sunkvežimiai.

Ukraina neatakuos Rusijos humanitarinės pagalbos kolonos sunkvežimių, be leidimo įvažiavusių į šalies teritoriją, nes nori išvengti bet kokių provokacijų, penktadienį pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentynas Nalyvaičenka.

„Mes tai vadiname tiesiogine invazija, ciniškai prisidengiant Raudonuoju Kryžiumi. (Tą koloną sudaro) kariniai automobiliai, kariškiai su priedangos dokumentais. Ten vairuotojų vaidmenį atlieka kariškiai, apmokyti konvojavimo funkcijų, valdyti kovos mašinas, tankus ir artileriją. Tos kolonos transportas bus panaudotas artilerijai pervežti – tai yra prieš taikius gyventojus“, – sakė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentynas Nalyvaičenka.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka savo ruožtu pabrėžė, kad Rusijai tenka visa atsakomybė už saugų pagalbos kolonos judėjimą per teritoriją Donbase, kurios nekontroliuoja vyriausybinės pajėgos.

„RIA Novosti“ praneša, kad pirmieji Rusijos sunkvežimiai jau pasiekė Luhanską.

httpv://youtu.be/aojzaZYQIss

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė