Tarp Prezidentės teikiamų Seimui įstatymų ir pilietybės klausimas (0)

D.Grybauskaitė. R.Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė. R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė siūlo Seimui į rudens sesijos darbotvarkę įtraukti 11 anksčiau inicijuotų įstatymų ir kitų teisės aktų projektų, taip pat 13 naujų įstatyminių iniciatyvų.

Valstybės vadovės įstatymų iniciatyvos remiasi antrosios kadencijos prioritetais, nukreiptais į atsakomybės, saugumo ir teisingumo įtvirtinimą Lietuvos gyvenime.

„Įstatymai turi ginti Lietuvos pilietį kiekvienu atveju, kai jis susiduria su nesąžiningumu. Teisinėje valstybėje žmogus negali jaustis apiplėšinėjamas ir bejėgis“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Teisinė aplinka turėtų užtikrinti didesnį viešojo sektoriaus skaidrumą, naikinti nelegalų darbą. Siūlomose iniciatyvose įtvirtintas valstybės vadovės dėmesys sveikatos priežiūros kokybei, vaiko teisių apsaugai.

Prezidentė teikiamų įstatymų iniciatyvomis akcentuoja būtinybę didinti Lietuvos saugumą. Viena jų – užtikrinti saugią informacinę Lietuvos erdvę.

„Informacinės atakos darosi vis įžūlesnės, todėl turime būti pasirengę į jas deramai atsakyti“, – pabrėžė valstybės vadovė.

Su valstybės gynyba susijusi kita Prezidentės iniciatyva – tikslinti ginkluotųjų pajėgų sudėtį karo metu.

Antrosios kadencijos prioritetine sritimi ir toliau įvardydama kovą su korupcija, Prezidentė siūlo privačių interesų deklaravimo procesą padaryti dar efektyvesnį.

Daugiau skaidrumo viešojoje erdvėje atsirastų Seimui pritarus Prezidentės iniciatyvai dėl informacijos apie žiniasklaidos priemonių savininkus ir jų finansinius ryšius pateikimo užtikrinimo.

Prezidentė atkreipė dėmesį ir į Lietuvos pilietybės netekimo problemą. Priėmus Prezidentės siūlomas Pilietybės įstatymo pataisas, piliečiai, turintys ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, įgiję kitos valstybės pilietybę, galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę.

Seimo politinės valios tebelaukia Prezidentės dar 2012 m. rudenį pateiktos Seimo rinkimų įstatymo pataisos, kurios numato galimybę nedelsiant iš rinkimų pašalinti kandidatus į Seimą, kai nustatomi rinkimų įstatymų pažeidimai. Ne mažiau svarbūs ir kiti svarstymo Seime tebelaukiantys Prezidentės pateikti įstatymų projektai, leisiantys efektyviau kovoti su neteisėtu praturtėjimu bei kitomis sukčiavimo pobūdžio veikomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė