Salantų regioniniame parke buvo sužieduotas gandras (0)

Salantų regioninio parko vyr. ekologė Asta Bagočienė žieduoja gandrą

Salantų regioninio parko vyr. ekologė Asta Bagočienė žieduoja gandrą

Vasaros pabaigoje dienai vis trumpėjant savo sparnus mankština ir į kelionę pradeda ruoštis baltieji gandrai.  Prieš paliekant lizdą, jau ir jauniklių juodos kojos bei snapas,, palaipsniui įgauna juosvai oranžinę spalvą.

Toks šiuo metu yra ir Garis – Jakštaičių kaime Kretingos rajone gyvenančios menininkės Veronikos Sendrauskaitės augintinis – baltojo gandro jauniklis. Prieš paliekant gimtuosius namus jis buvo „sužieduotas“, t.y. ant kairės gandro kojos buvo uždėtas žiedas, su jame įspaustu žiedo eilės numeriu ir žiedavimo centro, kuriame saugomi tuo žiedu apžieduoto paukščio duomenys, pavadinimu.

Šį žiedą Salantų regioninio parko ekologei perdavė ornitologas Julius Morkūnas. Tikimąsi, kad žiedo dėka gandrą pavyks užfiksuoti jo žiemojimo vietoje, o sugrįžusį – lengva pažinti.

Nors iš šalia sodybos esančio baltųjų gandrų lizdo, kur buvo išperėti keturi jaunikliai, Garis buvo išmestas, tačiau sodybos šeimininkai priglaudė gandriuką ir užaugino. Todėl dabar, paukščiams keliaujant į šiltuosius kraštus, galbūt ir šių namų augintinis paseks jų pavyzdžiu.

Šiemet didžioji dauguma baltųjų gandrų, neįprastai anksti, nesulaukę net rugpjūčio 24-osios – gandrų išskridimo dienos, jau paliko mūsų šalį. Manoma, kad tai sąlygojo Lietuvai nebūdingi ir ilgai užsitęsę karščiai, ko pasekoje sumažėjo gandrų mitybinė bazė. Tad greičiausiai neįprastai prastos mitybinės sąlygos ir apsprendė gerokai ankstyvesnę gandrų rudeninės migracijos pradžią.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė