Prieš 25 m. amerikietis Dž.Holsoplas fotografijose įamžino Baltijos kelią (0)

ve.lt nuotr.

ve.lt nuotr.

Rugpjūčio 22 dieną, Baltijos kelio 25-jųjų metinių minėjimo išvakarėse, LCC tarptautinis universitetas pakvies klaipėdiečius į šiai sukakčiai skirtos fotografijų parodos atidarymą.

Parodos autorius, LCC vizualinės komunikacijos dėstytojas dr. Džeris Holsoplas (Jerry Holsopple), savo darbuose įamžino ne tik Baltijos kelio dalyvių portretus, bet ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos vietoves praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams nuo dienos, kai du milijonai žmonių taikiu protestu pasisakė už laisvę.Paroda pavadinimu „Baltijos kelias: visuomeninio judėjimo pėdsakai“ LCC Absolventų galerijoje (Kretingos g. 36, Klaipėda) bus atidaryta 16 val. Atidaryme dalyvaus ir Klaipėdos miesto Tarybos narys, vienas Baltijos kelio koordinatorių Algirdas Grublys. Eksponatai į Klaipėdą atkeliavo iš Rygos, kur parodos pristatymas jau įvyko liepos pradžioje.

Be to, rugpjūčio 15-ąją parodos dublikatą išvydo ir JAV gyventojai – Lietuvos kultūros muziejaus Čikagoje susirinkę žmonės turėjo galimybę prisiminti Baltijos kelio istoriją.

Amerikiečio fotografijose įamžinti Baltijos kelyje 1989-ųjų rugpjūčio 23-ąją stovėję lietuviai, latviai ir estai, kuriuos autorius rado dėstydamas Lietuvoje, bendrų pažįstamų dėka. Tarp parodos veidų – ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Visi parodos herojai pasidalino savo prisiminimais apie Baltijos kelią. Jų interviu jau netrukus suguls į knygą, o pokalbių fragmentus parodos lankytojai išvys ir ant parodos salės sienų. Greta portretų parodos lankytojai išvys ir Baltijos valstybių miestų, miestelių, laukų ir miškų nuotraukas, – tokių, kokie jie yra dabartinėse laisvose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„Žaviuosi žmonėmis, kurie dalyvavo Baltijos kelyje. Prieš daugelį metų iki „Facebook“ ar „Twitter“ atsiradimo du milijonai žmonių susibūrė bendram tikslui ir sukūrė gyvą grandinę, kuri sujungė trijų Baltijos šalių sostines, – savo pagarbos Baltijos kelio dalyviams neslepia parodos autorius, kuris nuotraukas ir pasakojimus surinko 2013-ųjų vasarą. – Negaliu nesižavėti šiais drąsiais žmonėmis, kurie pasauliui parodė, kad pokyčiai įmanomi ir be smurto.“

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė