V. Adamkus: Lenkų mažuma nenori priimti valstybės, kurioje gyvena, įstatymų (16)

Valdas Adamkus | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Valdas Adamkus | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos lenkai neįvertina jai sudarytų sąlygų ir nenori prisitaikyti prie Lietuvos įstatymų, DELFI naujienų portalui duotame interviu sakė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus:

Daiva Norkienė, DELFI:

– Daugelį metų dirbote stiprindamas Lietuvos ir Lenkijos santykius, tačiau dabar jiems deramai plėtotis gali sutrukdyti kai kurių lenkų mažumai atstovaujančiųjų demonstruojama nepagarba šalies įstatymams, koalicijos partneriams.

Valdas Adamkus:

– Tai yra didelė mūsų valstybės vidaus problema, kylanti dėl lenkų mažumos nenoro prisitaikyti, priimti tos valstybės įstatymus, kurioje jie gyvena. Mano manymu, jie neįvertina, kaip gerai lenkų mažumai gyventi Lietuvoje, kur sudarytos visos sąlygos: lenkų mokyklos, lenkiška spauda, televizija, o Seime lenkų mažumai atstovauja jų išsirinkti atstovai. Noriu paklausti lenkų mažumos, ko daugiau reikia?

– Lenkiškų pavardžių ir dvikalbių lentelių ant namų…

– Čia juokingas dalykas – gyvenant kitoje valstybėje, svetima kalba rašyti gatvių pavadinimus.

– Manote, kad lenkai per daug reikalauja, norėdami rašyti savo pavardes taip, kaip jos buvo rašomos tėvų ir protėvių dokumentuose?

– Pavardės klausimas labiau moralinis ir lengviau išsprendžiamas. Lietuviško paso pirmame puslapyje visi duomenys turi būti įrašyti lietuviškais ženklais, o kitame puslapyje, jei tai labai svarbu lenkų mažumai, ir jei jie negali perskaityti lietuviško teksto, galima ir lenkiškais rašmenimis.

Mano žmonos pavardėje, kai gyvenome Amerikoje, nebuvo lietuviškos „ė“ raidės. Mano žmona yra Alma Marija Adamkus, o Lietuvoje ji Adamkienė, ir tai galėtų būti (pagarbos šaliai, kurioje gyvena – red.) pavyzdys lenkų mažumai.

Visą interviu su V. Admkumi skaitykite ČIA.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė