Š. Birutis žada pateikti planą kaip kovoti su propaganda prieš Lietuvą (2)

Šarūnas Birutis | kaunas.lt nuotr.

Šarūnas Birutis | kaunas.lt nuotr.

Rugpjūčio 18 d. darbą pradėjo Kultūros ministro Šarūno Biručio vadovaujama Transliavimo ir retransliavimo veiklos teisinio reglamento tobulinimo darbo grupė, kuri iki spalio mėnesio pateiks pasiūlymus dėl propagandos, nukreiptos prieš Lietuvos valstybę sampratos bei sankcijų nustatymo, peržiūrės teisės aktus reglamentuojančius transliuotojų ir retransliuotojų veiklą mūsų šalyje taip pat svarstys, kaip padidinti produkcijos oficialiomis ES kalbomis televizijoje ir radijuje.

„Darbo grupė nustatys valstybės audiovizualinės politikos kryptis ir peržiūrės teisinę bazę tam, kad užtikrintume piliečių teisę į objektyvią informaciją ir visoms amžiaus grupėms saugų, žalos nedarantį turinį“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasak jo, norėdami pasipriešinti prieš mūsų valstybę ir jos vertybes nukreiptam informaciniam srautui, būtina skatinti transliuotojus kurti daugiau nacionalinio turinio, o retransliuotojus – atkreipti dėmesį į retransliuojamų programų iš ne ES šalių skleidžiamą turinį.

Tarpžinybinę transliavimo ir retransliavimo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo darbo grupę sudaro Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros bei Informacinės visuomenės plėtros komitetų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, Kultūros, Susisiekimo bei Ūkio ministerijų, Valstybės saugumo departamento, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, taip pat Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos bei Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos atstovai.

Antrasis posėdis, kuriame darbo grupės nariai teiks pasiūlymus ir svarstys Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus yra numatytas rugsėjo 2 d..

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė