Prezidentei išsiųstas teikimas atleisti LLRA deleguotą energetikos ministrą (0)

Jaroslavas Neverovičius  | enmin.lt nuotr.

Jaroslavas Neverovičius | enmin.lt nuotr.

Rugpjūčio 19 d. Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius prezidentei Daliai Grybauskaitei išsiuntė teikimą iš pareigų atleisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių.

Premjeras pažymėjo, kad šį jo sprendimą palaiko ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Kalbėjau su Seimo pirmininke L. Graužiniene ir tikrai ji mane užtikrino, kad jokio blaškymosi negali būti, ji remia mane. Politinėje taryboje buvo priimtas sprendimas, kad ministras pirmininkas pasirenka ministrus, kuriuos deleguoja partijos vadovai. Jūs puikiai atsimenate, kada buvo formuojam Vyriausybė, taip buvo elgiamasi ir aš manau, kad niekas negrįš prie kažkokių kitokių sprendimų”, – A. Butkevičius žodžius cituoja naujienų portalas Alfa.lt.

Pasak A.Butkevičiaus, dėl tolimesnio LLRA buvimo valdančiojoje koalicijoje spręs koalicijos taryba.

Priminsime, kad premjeras A. Butkevičius energetikos ministrą nusprendė atleisti po to kai jis rugpjūčio 18 d. į viceministrės pareigas paskyrė LLRA atstovę Renata Cytacka.

Premjeras yra ne kartą pareiškęs pastabas J. Neverovičiui dėl nekorektiško R. Cytackos elgesio. Jis taip pat yra griežtai pasisakęs, kad R. Cytacka negalinti eiti viceministrės pareigų ir dėl savo labai žemos kompetencijos.

Kad LLRA deleguota viceministrė būtų atleista premjeras A. Butkevičius jau reikalavo šių metų pradžioje, po to kai sausio 16-ąją energetikos viceministrė R. Cytacka išplatino viešą laišką, kuriame prezidentę Dalią Grybauskaitę pavadino melage.

R. Cytacka nekartą buvo kritikuota už tai, kad Šalčininkų rajone, Jašiūnuose, Mykolo Balinskio gatvėje, dar 2012 m. pažeisdama įstatymus  ant savo namo pasikabino nelegalią lentelę su gatvės pavadinimu vien lenkų kalba ir iki šiol nesutinka jos nukabinti.  Kitu LLRA politikės akibrokštu buvo tai, kad ji per Lietuvos valstybines šventes ant savo namo nekėlė valstybinės vėliavos, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per Lenkijos Respublikos valstybinę šventę.

Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo instituto direktoriaus Algio Krupavičiaus nuomone J. Neverovičiui priitrūko politinės patirties.

„Ministras Neverovičius pakišo koją sau. Jis paskubėjo, tarsi priėmimą labai „protingą“ sprendimą, skirdamas du viceministrus iš karto – nuo socialdemokratų partijos poną Spruogį (Aleksandrą Spruogį – red.) ir nuo Lenkų rinkimų akcijos ponią Cytacką. Veikiausiai dėl patirties trūkumo tas sprendimas buvo švelniai tariant nevykęs“, – antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė A. Krupavičius.

Pasak politologo, turint galvoje įtemptą situaciją ir tai, kad požiūriai į R. Cytacką yra labai skirtingi, J. Neverovičiui reikėjo dar kartą kalbėtis su premjeru, Lenkų rinkimų akcijai dar kartą kalbėtis politinėje taryboje ir net prašyti prezidentės pagalbos šioje situacijoje ir galiausiai, jei susitarimo nebūtų galima pasiekti, J. Neverovičiui esą reikėjo atsistatydinti.

„Galima svarstyti, kad ministras Neverovičius nusprendė išeiti tokiu būdu dėl to, kad supranta, kad tie energetiniai projektai, pirmiausia Visagino atominės elektrinės projektas, tikrai yra sunkiai įgyvendinami“, – samprotavo A. Krupavičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė