Prezidentė pasirašė dekretą dėl energetikos ministro atleidimo (2)

Algirdas Butkevičius ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Algirdas Butkevičius ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus rugpjūčio 18 d. teikimą, nuo rugpjūčio 25 d. atleidžia Jaroslavą Neverovičių iš energetikos ministro pareigų.

Laikinai eiti energetikos ministro pareigas iki rugsėjo 7 d. pavesta susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui, nuo rugsėjo 8 d. iki bus paskirtas naujas ministras – ūkio ministrui Evaldui Gustui.

Premjeras Algirdas Butkevičius pasiūlė atleisti J. Neverovičių dėl jo iššaukiančio elgesio, kuomet nepaisydamas A. Butkevičiaus kategoriško nepritarimo energetikos viceministre antrą kartą buvo paskirta skandalingai besielgianti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka.

Priminsime, kad LLRA atstovė R. Cytacka buvo vienintelė viceministrė sulaužiusi valdančiosios koalicijos partijų susitarimą ir iki liepos 11 dienos neatsistatydinusi kartu su visais viceministrais. Pagal šį susitarimą, iš pareigų turėjo atsistatydinti visi viceministrai. Taip buvo pasielgta dėl kilusio konflikto su prezidente Dalia Grybauskaite dėl vadinamojo „juodojo sąrašo“ kuriame Specialiųjų tyrimų tarnyba įvardijo viceministrus, kurių reputacija kelia abejonių.

Premjeras A. Butkevičius energetikos ministrui yra ne kartą išsakęs pastabas dėl nekorektiško R. Cytackos elgesio. Jis taip pat yra pareiškęs, kad R. Cytacka negalinti eiti viceministrės pareigų ir dėl labai žemos kompetencijos.

Kad LLRA deleguota viceministrė būtų atleista premjeras A. Butkevičius jau reikalavo šių metų pradžioje, po to kai sausio 16-ąją energetikos viceministrė R. Cytacka išplatino viešą laišką, kuriame prezidentę Dalią Grybauskaitę pavadino melage.

R. Cytacka nekartą buvo kritikuota už tai, kad Šalčininkų rajone, Jašiūnuose, Mykolo Balinskio gatvėje, dar 2012 m. pažeisdama įstatymus  ant savo namo pasikabino nelegalią lentelę su gatvės pavadinimu vien lenkų kalba ir iki šiol nesutinka jos nukabinti.  Kitu LLRA politikės akibrokštu buvo tai, kad ji per Lietuvos valstybines šventes ant savo namo nekėlė valstybinės vėliavos, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per Lenkijos Respublikos valstybinę šventę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė