Krašto apsaugos ministerija skiria materialinę paramą Ukrainai (9)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Rugpjūčio 18 d. posėdžiavusi Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, atsižvelgusi į Ukrainos pagalbos prašymus, nusprendė suteikti materialinę paramą krizės ištiktai šaliai, ją sudarys sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės. Ukraina yra išsiuntusi pagalbos prašymus visoms NATO šalims.

„Savo parama siekiame parodyti solidarumą ir palaikymą Ukrainai”, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, nuo stabilumo Ukrainoje priklauso ir mūsų valstybės saugumas, todėl svarbu šiai šaliai padėti ir praktinėmis priemonėmis.

Formuojamą pagalbos priemonių paketą sudarys daugiau nei 4 tūkst. vienetų sauso maisto davinių, taip pat įvairios medicinos pagalbos priemonės. Šioms pagalbos priemonėms įsigyti Krašto apsaugos ministerija yra numačiusi skirti apie 98 tūkst. litų iš šiais metais sutaupytų lėšų.

Planuojama, kad materialinė parama Ukrainai bus perduota artimiausiomis savaitėmis. Ji į Ukrainą bus gabenama Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviu C-27J „Spartan“.

Ukraina yra Lietuvos ir viso Aljanso partnerė. Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu dalyvavo tarptautinėse misijose Balkanuose ir Afganistane, taip pat kariai nuolat kartu treniruojasi tarptautinėse pratybose. Šį rudenį Lietuvos ir Ukrainos kariai dalyvaus dvejose bendrose pratybose: rugsėjo 15–26 d. Lvove vyksiančiose Ukrainos-JAV pratybose „Rapid Trident“, jose dalyvaus Lietuvos kariuomenės žvalgų būrys; rugsėjo 8–19 d. Lenkijoje rengiamose Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos pratybose „Klevo skliautas“ (angl. Maple Arch).

Be vienkartinės paramos Lietuva nuolat remia Ukrainos kariuomenę dvišalio bendradarbiavimo rėmuose – Ukrainos kariai dalyvauja Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, Generolo Jono Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže rengiamuose mokymuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė