A.Pabedinskienė susitiko su darbo biržos atstovais (0)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės susitikime su teritorinių darbo biržų vadovais pastarieji informavo, kad kol kas yra pastebimas kiekvienai vasarai būdingas darbo rinkos sezoniškumas, tačiau, pagal pirmines apklausas, apie didelius grupinius atleidimus iš ūkio sektorių, kurie galimai nukentėtų nuo Rusijos embargo, pranešimų negauta.

Ministrė Algimanta Pabedinskienė pavedė teritorinių darbo biržų ir Lietuvos darbo biržos vadovams kasdien sekti vykstančius darbo rinkos pokyčius savo regione ir reaguoti į juos turimomis priemonėmis bei pasirengti prevencinių veiksmų planus.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, embargo poveikis darbo rinkai ryškiau pasimatys per mėnesį, kai verslas įsivertins pokyčius, tačiau tam Lietuvos darbo birža ir teritorinės darbo biržos turi būti pasiruošusios ir parengusios veiksmų planus.

„Veiksmų planas reikalingas ne tik artimiausiems mėnesiams, bet ir tam, kaip mes elgsimės, kokius veiksmus įgyvendinsime, kaip pasirūpinsime žmonėmis, jei ši situacija tęsis, o gal net gilės ir kitais metais“, – pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Anot A. Pabedinskienės, darbo biržos turi instrumentų, kuriais gali reaguoti į darbo rinkos pokyčius – tai profesinis mokymas, perkvalifikavimas, vietinių užimtumo iniciatyvų skatinimas, darbo vietų steigimo subsidijavimas  ir kitos aktyvios darbo rinkos politikos programos.

Ministerija, savo ruožtu, rengs dokumentus galimoms specialioms priemonėms – prevencinio perkvalifikavimo, viešųjų darbų dėl krizės sunkumus patiriančiose įmonėse projektai ir kreipimasis į Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondą.

Kitas susitikimas su regioninių darbo biržų atstovais planuojamas rugsėjo pabaigoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė