LLRA antausis Premjerui – R. Cytacka paskirta Energetikos viceministre (7)

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Rugpjūčio 18 d., Energetikos ministerija (EM) pranešė, kad viceministrų pareigas pradeda eiti du naujai paskirti viceministrai – Aleksandras Spruogis ir Renata Cytacka. Į šiuos postus jie buvo deleguoti atstovaujamų partijų: A. Spruogis – Lietuvos socialdemokratų partijos, R. Cytacka – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA).

Ministerijos pranešime spaudai rašoma, kad Lietuvos Respublikos kompetentingos institucijos neigiamos informacijos apie minėtus viceministrus nepateikė.

Energetikos ministerijoje turėtų dirbti trys viceministrai, tačiau dėl Darbo partijos kandidato dar laukiama institucijų atsakymo.

Priminsime, kad LLRA atstovė R. Cytacka buvo vienintelė viceministrė sulaužiusi valdančiosios koalicijos partijų susitarimą ir iki liepos 11 dienos neatsistatydinusi kartu su visais viceministrais. Pagal šį susitarimą, iš pareigų turėjo atsistatydinti visi viceministrai. Taip buvo pasielgta dėl kilusio konflikto su prezidente Dalia Grybauskaite dėl vadinamojo „juodojo sąrašo“ kuriame Specialiųjų tyrimų tarnyba įvardijo viceministrus, kurių reputacija kelia abejonių.

Tuo kart A. Butkevičiui pareikalavus Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius  atleido išsišokėlę R. Cytacka iš einamų pareigų.

Premjeras A. Butkevičius: R. Cytacka tikrai šito posto pareigų neužims

Premjeras A. Butkevičius energetikos ministrui yra ne kartą išsakęs pastabas dėl nekorektiško R. Cytackos elgesio. Jis taip pat yra pareiškęs, kad R. Cytacka negalinti eiti viceministrės pareigų ir dėl labai žemos kompetencijos:

„Aš manau, kad šitai poniai jau per daug didelis dėmesys Lietuvoje sudarytas, bet galiu pasakyti, kad mane energetikos ministras užtikrino, kad visi viceministrai bus priimami, atsižvelgiant į jų kompetenciją. Ir kad ponia Cytacka, nepaisant jokių asmeninių dalykų, bet vertinant kompetenciją, tikrai šito posto neužims“, – sakė A. Butkevičius.

Kad LLRA deleguota viceministrė būtų atleista premjeras A. Butkevičius jau reikalavo šių metų pradžioje, po to kai sausio 16-ąją energetikos viceministrė R. Cytacka išplatino viešą laišką, kuriame prezidentę Dalią Grybauskaitę pavadino melage.

„Prezidentė D. Grybauskaitė viešai suklaidino tarptautinę bendruomenę ir Europos Parlamento narius sakydama, kad nė vienoje tarptautinės organizacijos ataskaitoje nėra minima, jog Lietuva pažeidžia tautinių mažumų teises. Prezidentė meluoja“, – rašė energetikos viceministrė.

R. Cytacka nekartą buvo kritikuota už tai, kad Šalčininkų rajone, Jašiūnuose, Mykolo Balinskio gatvėje, dar 2012 m. pažeisdama įstatymus  ant savo namo pasikabino nelegalią lentelę su gatvės pavadinimu vien lenkų kalba ir iki šiol nesutinka jos nukabinti.  Kitu LLRA politikės akibrokštu buvo tai, kad ji per Lietuvos valstybines šventes ant savo namo nekėlė valstybinės vėliavos, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per Lenkijos Respublikos valstybinę šventę.

Dėl R. Cytackos veiklos kreiptasi į VTEK

Šių metų liepos 7 d. Seimo narys Arminas Lydeka paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išaiškinti, ar R. Cytacka yra tinkama eiti valstybės tarnautojo pareigas.

Rašte VTEK primenama, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nurodo, jog „Respublikos Prezidento įžeidimas arba šmeižimas masinės informacijos priemonėse užtraukia įspėjimą ar baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų“.

LLRA atstovės R. Cytackos elgesį papildomai prašoma įvertinti atsižvelgiant į Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas. Prašoma išaiškinti, ar Valstybinės kalbos įstatymo nepaisymas R. Cytackai einant politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas neprieštaravo minėtam kodeksui ir Valstybės tarnybos įstatymui.

Kreipimesi į VTEK taip pat pažymima, kad eidama energetikos viceministrės pareigas R. Cytacka nesilaikė Valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo nuostatų, įtvirtinančių, kad valstybės švenčių dienomis prie pastatų reikia iškelti Lietuvos valstybės vėliavą.

Premjeras siūlys atstatidinti J. Neverovičių

Rugpjūčio 18 d. po Vyriausybės pasitarimo premjeras A. Butkevičius žurnalistams pareiškė, kad antradienį Lietuvos Prezidentei D. Grybauskaitei siūlys atstatydinti energetikos ministrą J. Neverovičių, praneša BNS.

Premjeras žurnalistams sakė, kad LLRA vadovas Valdemaras Tomaševskis ir toliau spaudžia  „kad ponia Cytacka būtų sugrąžinta į viceministrės pareigas“.

„Buvo aiškiai pabrėžta, kad politinės tarybos yra priimtas sprendimas, kad visos viceministrų kandidatūros turi būti suderintos su manim. Ir jis tokio leidimo neturėjo ir tas ketvirtadienį jam buvo aiškiai pasakyta, kad jeigu ją sugrąžins į viceministrės pareigas, aš prezidentei teiksiu jo atstatydinimą iš Vyriausybės“, – premjero žodžius cituoja BNS.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė