Edinburgo viršūnių susitikimas: Kultūra – tai operacinė sistema, persmelkianti visas gyvenimo sritis (0)

Kultūros ministras Edinburge | lkrm.lt nuotr.

Kultūros ministras Edinburge | lkrm.lt nuotr.

Rugpjūčio 10-14 dienomis kultūros ministras Šarūnas Birutis Škotijos vyriausybės ir parlamento kvietimu dalyvavo kultūros viršūnių susitikime Edinburge. Viršūnių susitikimo metu vyko plenarinės sesijos ir diskusijos įrodymais grindžiamos kultūros politikos, miestų ir kultūros, tapatybės ir kultūrų įvairovės temomis, kuriose dalyvavo politikai iš Airijos, Britanijos, Latvijos, Islandijos, Japonijos, Ukrainos, Pietų Afrikos Respublikos, Kataro, Afrikos šalių, žinomi menininkai, kultūros organizacijų vadovai ir akademikai.

Diskusijų metu buvo pabrėžiama, kad kultūrą turime suvokti ne kaip tam tikrą aplikaciją, o kaip  operacinę sistemą, persmelkiančią visas gyvenimo sritis. Kūrybingumas tampa vienu iš svarbiausių gebėjimų, o kultūra ir kultūros edukacija turės užimti deramą vietą politikų darbotvarkėse.  Tam yra būtini nauji pasakojimai, kurie atskleistų kultūros reikšmę visuomenės gerovei, tvariai plėtrai bei suteiktų galimybę pažinti kūrybos procesą.

Diskusijų metu didelis dėmesys buvo skiriamas miestų kultūrai bei miesto bendruomenėms kaip naujoms kylančioms miesto tapatybėms, nevaržomoms išankstinių nacionalinėms tapatybėms būdingų ribų. Buvo pabrėžiama kūrybos, mokslo, technologijų ir verslo bendradarbiavimo būtinybė formuojant miestų erdves ir bendruomenes.

Oficialios programos metu kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Jungtinės Karalystės Kultūros ir skaitmeninių industrijų ministru Edu Vaizey, Škotijos vyriausybės kabineto sekretore kultūros ir užsienio reikalams Fiona Hyslop, su kuriais aptarė kultūros bendradarbiavimo galimybes atkreipdamas dėmesį į 2018 metus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

Po oficialiosios viršūnių susitikimo programos ministras lankėsi Škotijos kultūros įstaigose. Su Škotijos Nacionalinių galerijų direktoriumi seru Džonu Leitonu (John Leighton) buvo aptartos Lietuvos meno pristatymo bei dvišalio bendradarbiavimo tarp Nacionalinių galerijų ir Lietuvos muziejų galimybės. Lietuvos menininkų pristatymo galimybės taip pat buvo aptartos susitikimuose su Edinburgo tarptautinio festivalio vadovu Fergusu Linehanu, Edinburgo knygų festivalio direktoriumi Niku Barley, kitų svarbių Škotijos kultūros organizacijų vadovais.

Ministras taip pat domėjosi organizacijos „Creative Scotland“ veikla, ši įstaiga administruoja valstybės paramą meno, kino ir kūrybinių industrijų projektams. Susitikime su įstaigos generaline direktore Janet Archer buvo aptarti  strateginio planavimo, finansavimo, atskaitomybės, administravimo ir kiti klausimai. Šios organizacijos atstovai rugsėjo mėn. lankysis Tarptautinės menų tarybų ir agentūrų federacijos Europos šalių atstovų susitikime, kuris vyks rugsėjo viduryje Vilniuje.

Lietuvos atstovai taip pat turėjo progos susipažinti su organizacijos „Arts & Business Scotland“ veikla,  lankėsi Edinburgo festivalių renginiuose.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė