A. Anušauskas: Ar prokuratūra paiso Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų? (4)

Ukrainian Foto nuotr.

Ukrainian Foto nuotr.

Rugpjūčio 12 d. Generalinė prokuratūra, atsakydama į pareiškimą, ar remiant Rytų Ukrainos separatistines-teroristines organizacijas, nėra su teroristine veikla susijusių nusikaltimų požymių,  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariui Arvydui Anušauskui pranešė, jog neįžvelgusi nusikaltimo požymių Lietuvoje veikiančių Rytų Ukrainos separatistų rėmėjų veikloje, nes jie negalėjo „vykdyti teroristų finansavimo, rėmimo veiksmų, kadangi vadovavosi viešu oficialios institucijos („Luhansko liaudies respublikos ministrų tarybos“ – Alkas.lt) kreipimusi“.

Tačiau, šiai tariamai „oficialiai institucijai“ nuo liepos 25 d. Europos Sąjungoje (ES) yra taikomas turto ir lėšų įšaldymo sankcijos. Į juodąjį ES sąrašą pateko ir svarbiausios teroristinės Rytų Ukrainos regiono organizacijos: vadinamoji Donecko Liaudies Respublika ir vadinamoji Luhansko Liaudies Respublika. Ukrainos valdžia minėtas dvi Donecko ir Luhansko organizacijas jau gegužę yra pripažinusi teroristinėmis organizacijomis. ES taip pat svarsto analogišką nutarimą nuo gegužės vidurio. Liepos 22 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pasisakė, kad Lietuva su partnerėmis svarsto galimybes pripažinti Donecko ir Luhansko separatistų struktūras teroristinėmis organizacijomis ir jas įrašyti į ES teroristinių organizacijų sąrašą.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario A. Anušausko nuomone, Generalinė prokuratūra nėra susipažinusi su Lietuvos tarptautiniais įsipareigojimais ir, panašu, jų nesirengia vykdyti. Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, liepos 25 d. sprendimu šiems dariniams taiko turto ir lėšų įšaldymo sankcijas. Tai taikoma ir jas palaikančių organizacijų paramai.

Birželio 27 d. Generalinei prokuratūrai atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, šio nepradėto ikiteisminio tyrimo subjektai Lietuvoje liepą deklaravo tariamo „Donbaso paramos fondo veiklą“, nuvažiavo ir susitiko su Donecko kazokais, jų atamanui V. Demjanenko perdavė „humanitarinę pagalbą“. Po šios kelionės tariamas „paramos fondas Donbasui palaikyti“ paskelbė, kad likę pinigai bus pervesti arba vienam iš Rusijos humanitarinės pagalbos fondų arba Luhansko liaudies respublikai.

Seimo narys A. Anušauskas mano, kad tokie Generalinės prokuratūros neveiklumo požymiai kaip tik skatina separatizmo simpatikų veiklą iš Lietuvos remiant separatistines organizacijas Rytų Ukrainoje, prisidengiant joms teikiama „humanitarine pagalba“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė