Technologijų plėtra atvers naujų galimybių turistams (0)

Google glass akiniai | K.Čachovskio, delfi.lt nuotr.

Google glass akiniai | K.Čachovskio, delfi.lt nuotr.

Tyrimas „Apie turizmo industrijos ateitį 2024 metais“ buvo skirtas technologijoms ir elektronikos prietaisams, kurie per artimiausius 10 metų pakeis mūsų poilsį. Tyrimą atliko pusšimtis žmonių: Didžiosios Britanijos ir Naujosios Zelandijos universitetų profesoriai, futurologai, „Microsoft“ specialistai – vienu žodžiu, rimta „pranašautojų“ komanda. Jų prognozės stulbina.

Asmeninis elektroninis bendrakeleivis

Portatyvinis įrenginys – elektroninis bendrakeleivis – padės susiplanuoti kelionės maršrutą, o keliaujant dirbs gidu ir vertėju. Ir dar tilps į laikrodį ar papuošalą: žiedą, apyrankę, pakabutį, – visada po ranka ir vietos neužims. O kai reikės, iššoks iš laikrodžio kaip holograma. Koks bus hologramos veidas ir balsas, rinktis jums. Norite prie jūros su Džordžu Kluniu ar Skarlet Johanson? Prašom! Suprantama, elektroninis padėjėjas supras komandas balsu ir atsakinės į klausimus. Šis dirbtinio intelekto įrenginys bus visą laiką prisijungęs prie interneto ir žinos jūsų skonį ir įpročius. Iš kur? Jis analizuos jūsų paklausimų internete temas, prisimins ankstesnes keliones – kas jums ten patiko, o kas sugadino nuotaiką. Remdamasis daugybe duomenų, kuriuos mes skelbiame socialiniuose tinkluose, padėjėjas siūlys specialiai jums parinktus maršrutus, nuo kulinarinių kelionių iki kelionių vadovų po rajonus. Oro uoste įrenginys perves jus per terminalą, praneš, kur vyksta registracija, prižiūrės bagažą, padės išsikeisti pinigų. Naujove pasinaudos ir kelionių agentūros: jos susikurs firminius bendrakeleivius ir juos nuomos klientams. Holograma pakeis ir žmogų, sutinkantį jus oro uoste, ir vietos gidą.

„Apple“ įrenginių naudotojai jau pažįsta kalbančią „Siri“ – elektroninę padėjėją, tik kol kas ne tokią išmanią. Ta pati firma kuria išmanius naujausios kartos laikrodžius „iWatch“, juose bus įmontuoti trimačiai holografiniai ekranai su interneto prieiga. O rankiniai laikrodžiai su išmaniojo telefono funkcijomis jau pardavinėjami, pavyzdžiui, „Sony Smart Watch“ arba „Samsung Galaxy Gear“.

Vaizdo kamera ir internetas – akies tinklainėje

Nuotrauką iš atostogų bus galima įkelti į socialinius tinklus nepakrutinus nė piršto. Tai darys akies lęšiukas – jame bus įmontuota kamera, prijungta prie interneto. Po penkerių metų visa tai, ką šiandien geba daryti „Google Glass“, bus galima įgyvendinti naudojant įprastą kontaktinį lęšį. Iki 2017 metų bus įmanoma naudotis mikroschemų pagrindu pagamintais ant kūno uždedamais įrenginiais, kurių ilgis bus vos 7 nanometrai, o plotis – 15-20 atomų. Dar vienas pavyzdys. Kontaktinį lęšį arba saulės akinius su kamera tėvai uždės vaikui ir ten pat įtaisys elektroninį seklį, taigi tėtis ir mama ne tik žinos, kur yra jų atžala, bet ir savo akimis matys mažylio kepamas smėlio bandeles bei purslus, jei šis nueis maudytis. „Google Glass“ – išmanieji akiniai su įmontuota kamera. Šveicarijoje jau pagamintos mikroskopinės lanksčios schemos – 1/60 žmogaus plauko storio! Jas galima įmontuoti į kontaktinius lęšius.

Pačiupinėti vietovę

Po 10 metų keliautojas galės realaus laiko režimu virtualiai pasivaikščioti po viešbutį, kuriame užsisakė kambarį: pamatyti, kaip kambarinės tvarko jo numerį, o virėjai gamina jo mėgstamą patiekalą. Bet viena – pamatyti kompiuterio ekrane, visai kas kita – pačiupinėti! Ar šiltas vanduo jūroje? Užsuksiu į tinklalapį, kyštelėsiu pirštą. Kilimas numeryje minkštas? Nagi, pačiupinėsiu. Atostogoms reikėtų nusipirkti maudymosi kostiumą? Interneto parduotuvėje patikrinsiu, ar audinys kūnui malonus. Bus galima net įsidurti į Meksikos kaktusą arba paliesti slidžių trasą Austrijoje!

Virtualiais pasivaikščiojimais po muziejus nieko nenustebinsi, detaliais „Google Street“ žemėlapiais taip pat. Dar yra įrenginys „Oculus Rift VR“, panašus į kalnų slidininkų akinius. Užsidedi juos – ir tarsi atsiduri kino teatre, tik trimačiai vaizdai projektuojami tiesiai į akis, o ne į ekraną. Bet ir smėliuką paliesti beveik įmanoma. Kompanija „Disney“ sumanė įrenginį, kuris sukuria lytėjimo pojūčius dėl 3D objektų mikrovibracijų. Kitą dešimtmetį keliautojai galės naudotis visomis šiomis technologijomis norėdami pajusti smėlį tarp kojų pirštų paplūdimyje, esančiame už tūkstančių kilometrų. Maža to, kompiuteris dar ir supras, ar tas smėliukas jums patinka. Šios technologijos grindžiamos mimikos, pozų, akių judesių nuskaitymu, kai žiūrinėjame socialiniuose tinkluose draugų kelionių nuotraukas arba tyrinėjame tinklalapius su viešbučių aprašymais.

Technologijos užknis

Tiesa, esama ir kitokių nuomonių: jei iš anksto, dar nenuvykus į šiltą kraštą, bus galima pajusti tenykštės saulutės šilumą, tai kam ten važiuoti? Dings atradimo, netikėtumo pojūtis! Ne visiems bus malonu, kad bet kuris nepažįstamas žmogus su „Google Glass“ galės jus nufotografuoti ir įkelti nuotrauką į internetą. Kita vertus, technologijos mūsų keliones padarys saugesnes – bus sunkiau pasiklysti, o telemedicinos galimybės leis suteikti pagalbą per atstumą. Gali būti, kad technologijų plėtra duos pradžią priešingai tendencijai: norėsime pabėgti į vietas, kurių tos technologijos dar nepasiekė, kad nors trumpai pabūtume vieni su savimi ir gamta. Išpopuliarės retro kelionės – kruizai, imituojantys kelionę „Titaniku“ arba lėtos kelionės geležinkeliu „Rytų ekspreso“ stiliumi. Dabar auga natūralių, ekologiškų produktų be konservantų ir dažiklių paklausa. Tas pats bus ir su kelionėmis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė