Šimulyno grafikos darbų paroda kviečia į Veliuoną (0)

Šarūnas Šimulynas | lt.wikipedija.org nuotr.

Šarūnas Šimulynas | lt.wikipedija.org nuotr.

Rugpjūčio 18 d. 19 val. galerija ARSTTERA ir Šv. Jono gatvės galerija  kviečia į Veliuoną Jurbarko raj. prisiminti dailininką, rašytoją Šarūną Šimulyną  ir jo  kūrybą. Šiais metais dailininkui būtų sukakę 75-eri. Šarūnas Šimulynas gimė ir augo Veliuonoje. Čia gyvenantys rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa pakvietė Šv. Jono gatvės galerija surengti grafikos darbų parodą ir padėti įrengti autoriaus memorialinį kambarį.

Baigęs grafikos specialybę, aktyviai dirbęs skulptūros ir tapybos srityse savo kūrybinę biografiją skulptorius Šarūnas Šimulynas pradėjo nuo estampų parodos 1961 metais Politechnikos institute Kaune. Rengdamas parodas  retkarčiais piešinį prijungdavo prie skulptūros, tapybos kolekcijų. Menininkas nuolatos buvo įkvėpime – jei ne tapybai, tai skulptūrai, jei ne skulptūrai, tai poezijai ar novelėms,  grafikai.

Galerijoje ARSTERRA bus eksponuojamos Šarūno Šimulyno pirmosios poezijos knygos „Ledynų motina“ iliustracijos ir eilių rankraščiai. Dauguma šiai knygai kurtų iliustracijų vėliau atgimė skulptūroje ar tapyboje.

Šalia parodinės erdvės memorialiniame dailininko kambaryje bus pristatyta ekspozicija atspindinti autoriaus svarbiausius biografinius faktus, pabandyta atskleisti jo asmenybę bei kūrybą. Šarūno Šimulyno kūryba buvo daugialypė – aktyviai dirbo skulptūros ir tapybos srityse, retkarčiais prisėsdavo prie piešinio, kūrė noveles, poeziją, iliustravo knygas.

Taigi muziejinėje ekspozicijoje lankytojai galės susipažinti ir su Š. Šimulyno kūrybos leidiniais: poezijos knyga „Ledynų motina“, dvejomis  novelių knygomis „Tėvonija“ (apdovanota P.Cvirkos premija už geriausią novelių knygą kaimo tematika) ir po mirties išleista novelių rinktinę „Rugiuose po obelim“. Kai kurios Š. Šimulyno novelės išverstos į Švedų kalbą. Taip pat lankytojai turės galimybę pavartyti didelį meno albumą „Kelionė per gyvenimą“, kuriame pristatoma gausiai iliustruota autoriaus biografija bei daugybė meno kūrinių nuotraukų. Vitrinose galima bus apžiūrėti rankraščius, laiškus, asmeninius daiktus atspindinčius jo gyvenimo būdą bei charakterį.

Ekspoziciją bus papildoma, keičiama.

Lankytojams bus demonstruojamas garsaus Lietuvos archeologo Vytauto Urbanavičiais sukurtas filmas apie Šarūną Šimulyną.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė