2015-uosius Klaipėdoje siūloma skelbti Senjorų metais (0)

 bookfieldbulletin.com nuotr.

bookfieldbulletin.com nuotr.

Ateinančius 2015-uosius Klaipėdoje siūloma paskelbti Senjorų metais: uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko teigimu, brandžiajai visuomenės daliai ketinama dedikuoti ne tik skambų devizą – šiuo metu specialistai vertina, kokiomis lengvatomis, papildomomis veiklos bei laisvalaikio galimybėmis būtų galima paįvairinti pensininkų kasdienybę.

Siūlymą skirti daugiau dėmesio vyriausiesiems pasufleravo jie patys: Klaipėdos valdžiai nesyk teko išgirsti brandžiausių klaipėdiečių pageidavimų, kad miestas skirtų daugiau dėmesio jų interesams.

„Pastarajame Tarybos posėdyje pateikiau siūlymą skelbti ateinančius metus Senjorų metais ir šitaip nuveikti iš karto kelis darbus: ne tik paskatinti visuomenę skirti daugiau dėmesio vyriausiesiems, bet ir įvertinti objektyvias miesto galimybes sprendžiant jų rūpesčius bei suteikiant gyvenimui daugiau spalvų“, – sakė V. Grubliauskas.

Anot uostamiesčio vadovo, klausimą siūloma nagrinėti iš esmės, mat pačių pensininkų pageidavimai dažniausiai yra labai konkretūs. Veikliausiesiems iš jų rūpi saviraiškos, saviugdos galimybės, noras keliauti ir bendrauti su pensininkų organizacijomis kituose Lietuvos miestuose, o taip pat ir kaimyninėse šalyse. Žinoma, daugumai pensininkų bei jiems atstovaujančių organizacijų itin aktualus klausimas – įvairių viešųjų paslaugų kainos.

„Simbolinis paskelbimas – gražu, tačiau šiuo atveju norime išsiaiškinti, ką konkrečiai galime nuveikti. Kalbama bei diskutuojama turėtų būti ne tiek ir tik apie proginius renginius ar panašius dalykus, bet apie įstatymiškai leidžiamas ir galimas papildomas lengvatas įvairioms viešosioms paslaugoms, kurių teikimo sąlygų nustatymas yra miesto kompetencijos ribose, platesnį turiningo bei dvasingo laisvalaikio galimybių spektrą ir pan.“, – sakė meras.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai jau yra pavesta ruošti konkretų Tarybos sprendimo projektą – 2015-uosius Klaipėdoje skelbti Senjorų metais. Administracija taip pat pradeda ruošti atitinkamą priemonių planą.

„Senjorams atstovaujančių organizacijų dalyvavimas rengiant jį, be abejo, taip pat būtų ne tik pageidautinas, tačiau ir visokeriopai skatintinas bei galėtų tapti prasminga ir dalykiška ateinančių metų uvertiūra“, – sakė V. Grubliauskas.

Pasak Klaipėdos mero, dėmesys pensininkams jokiu būdu nereikštų mažesnio rūpesčio kitų miesto gyventojų socialinių grupių atžvilgiu. „Anaiptol – pradėdami nuo vyriausiųjų, norėtume paskatinti politinę bei viešojo gyvenimo tradiciją gvildenti ne tik kasdienius miesto įvykius bei toli siekiančius strateginius klausimus, bet ir atskiroms bendruomenėms ypač rūpimas temas“, – teigė V. Grubliauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė