Vilniuje išleista antilietuviška knyga, niekinanti lietuvius tremtinius (9)

knygaLeidykla „Gairės“ rugpjūčio 14 dieną Vilniuje pristatė pačių išverstą, Kremliaus parankinio Aleksandro Diukovo išleistą, lietuvių tremtinius Sibire juodinančią knygą „Holokausto išvakarėse“.

Šioje knygoje peršama mintis, kad lietuviai į Sibirą buvo tremiami todėl, kad jie buvo nacių parankiniai.

Birželio sukilimas“ ir 1941 metų deportacija kelia daug klausimų. Kokia yra Lietuvos aktyvistų fronto veiklos ir 1941 metų birželio 14 dienos deportacijos sąsaja?

Ar iš tikro deportacija tapo tarybinės valdžios atsaku į Lietuvos nacionalistinio pogrindžio ardomąją veiklą? O gal tarybinė valdžia deportaciją planavo iš anksto, ir ji buvo įgyvendinta nepriklausomai nuo LAF’o pogrindinės veiklos?

Ar pagrįstas teiginys, kad „Birželio sukilimas“ tapo lietuvių atsaku į masinį trėmimą? O gal šis sukilimas buvo paruoštas žymiai anksčiau – dar gerokai prieš deportacijas ir neturėjo su jomis tiesioginio ryšio?

O kuo tapo 1941 metų vasarą Lietuvos „tautiškųjų partizanų“ kartu su naciais įvykdytos žydų masinės žudynės – reakcija į deportaciją ar iš anksto suplanuotu nusikaltimu, kuris tiesiogiai nesusijęs su tarybinėmis represijomis?“ –rašoma knygos pristatyme.

Šios knygos apimtis yra net 500 puslapių, tačiau stebina neįprastai maža 28 litų kaina.

Tiesa, Lietuvos pasieniečiai rugpjūčio 13 dieną Vilniaus tarptautiniame oro uoste į Lietuvos teritoriją neleido istoriko, fondo „Istorinė atmintis“ direktoriaus Aleksandro Diukovo, kuriam taikomas draudimas vykti į Šengeno zonos šalis.

A.Diukovas yra pagarsėjęs skandalais. Anksčiau pamatęs latvių režisieriaus Edvino Šnorės filmą „Sovietų pasaka“ savo tinklaraštyje pareiškė, kad norėtų užmušti filmo režisierių ir padegti Latvijos atstovybę. O per vieną televizijos laidą yra aiškinęs, kad Lietuvoje vyko ne partizaninė kova su rusų okupantais, o pilietinis karas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė