Pristatoma nauja paslauga – dviračių registravimas (0)

Oranžinis dviratis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Oranžinis dviratis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 24 dieną (sekmadienį) įvyks penktasis, jubiliejinis, didžiausias dviračių renginys Lietuvoje – „Velomaratonas 2014“. Jame dalyvaus ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komsiariato (Vilniaus aps. VPK) komanda. Be to, Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai šioje dviračių etuziastų šventėje, ties velomaratomo starto-finišo vieta, visiems pageidaujantiems siūlys naują paslaugą – dviračių registravimą.

Be abejo, užregistruoti dviratį bus galima ir vėliau, kreipiantis į bet kurio gyvenamąją vietą prižiūrinčio policijos komsariato Prevencijos poskyrį. Dviračių registravimas policijoje – veiksminga ir nieko nekainuojanti policijos paslauga. Šiuolaikinės tendencijos diktuoja savo taisykles, todėl Vilniaus policija atsisako dviračio žymėjimo, kai ant dviračio rėmo buvo graviruojamas unikalus numeris. Siūloma nauja paslauga – dviračio registravimas, kai informacija apie užregistruotą dviratį saugoma policijos informacinėje sistemoje. Tai leidžia lengvai identifikuoti teisėtą dviratininko savininką  ir gražinti jam pavogtą dviratį.

Visi norintys užsiregistruoti privalo turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dviračio įsigijimo dokumentus.  Artimiausiu metu dviratį bus galima užregistruoti ir per policijos elektroninių paslaugų sistemą.

Kad kelionės dviračiais būtų išties saugios, dviratininkai turi prisiminti kelias svarbias taisykles:

Kai važiuojate važiuojamąja kelio dalimi, privalote būti matomi ir kitiems eismo dalyviams. Todėl nepamirškite dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas šviesos žibintas. Reikia nepamiršti, kad dviratininkai iki 18 metų važiuodami dviračiu privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmus.

Jei eismas intensyvus, tačiau reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, privaloma nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį, nesudarant kliūties kitoms transporto priemonėms.

Dviratininkai turi laikytis pagrindinės eismo taisyklės – būti dėmesingiems kitiems eismo dalyviams ir mandagiai elgtis su jais. Privalu elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojus būti sužeistiems, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti netrukdomai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė