Ilgąjį savaitgali Nida kviečia į gyvosios archeologijos šventę (1)

Neringos sav. nuotr.

Neringos sav. nuotr.

Rugpjūčio 15–16 dienomis, Nidoje vyks gyvosios archeologijos šventė „Senųjų amatų dienos Neringoje“. Tradiciškai senųjų amatų meistrai ir puoselėtojai įsikurs Nidos prieplaukos aikštėje ir Kuršmarių krantinėje.

Šventės svečiai turės galimybę susipažinti su  kibirėlių iš liepos žievės gamyba,  archajišku gintaro apdirbimu. Taip pat bus pristatomas duonos kepimas bei vėžių virimas ant akmenų, senoji alaus gamyba. Daugiau sužinoti bus galima ir apie lietuvininkų krašto valgius ir papročius.

Tradicinių amatų bei senovinio gyvenimo būdo puoselėtojai demonstruos vytinių juostų vijimą, archeologinių drabužių rekonstrukciją, knygrišystę,   žalvario bei alavo dirbinių liejimą, peiliadirbystę, muilo gamybą, avikailio apdirbimą. Supažindins su gotikine raugo keramika, pakvies pasigrožėti juvelyriniais dirbiniais, nusikalti šventinę monetą. Patarimų sveikatos klausimais kurorto gyventojai ir svečiai galės gauti apsilankę XIX a. vaistinėje. Kaip ir dera šiam kraštui Nidos pamaryje bus pristatyta ir senoji žvejyba, archajiški žvejybos įrankiai bei luoto gamyba.

Šventės teritorijoje veiks XIII a. lietuvių ir Vakarų Europos riterių ginkluotės ir šarvuotės ekspozicija. Kiekvienas lankytojas galės iššauti iš lanko, timpos, pamėtyti į taikinį kirvį.

Senųjų amatų dienos jau neįsivaizduojamos be viduramžių kovų. Šventėje pasirodys senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Hospitalierių ordinas (Lietuva),“Šiaurinės šventyklos ordinas“ (Lietuva), Teutonų ordinas, Rygos komtūrija,  Ventspilio komtūrija (Latvija), „Rottelevike“ (Estija)  bei laisvieji riteriai iš Lenkijos ir Baltarusijos.

Šventės metu bus galima išmokti ir senovinių šokių. Susirinkusiems koncertuos folkloro ansamblis “Giedružė” bei Rugiaveidė su šeima.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė