Iš penkių geriausių pasaulyje atiteko laurai ansambliui iš Lietuvos (video) (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Lietuvoje gyvenančio ir kuriančio belgų gitaristo, kompozitoriaus C. Rubenso (Chriso Ruebenso) suburtos grupės „Chris Ruebens Ensemble“ (CRE) pirmasis albumas „The yellow duck“ išrinktas geriausiu iš penkių Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose („The Independent Music Awards“) nominuotų instrumentinės muzikos albumų. Už šį Lietuvos ansamblio albumą balsavo klausytojai iš viso pasaulio.

Tryliktą kartą rengiamų apdovanojimų organizatoriai skelbia, kad pretendentai buvo atrinkti iš tūkstančių atlikėjų, kuriančių Amerikoje, Azijoje, Afrikoje, Australijoje, Grenlandijoje ir Europoje. „Labai džiaugiamės, kad mums pasisekė greta kitų muzikantų iš įvairių pasaulio šalių ne tik įrašyti Lietuvos vardą, bet ir laimėti klausytojų simpatijas. Dėkojame visiems mus palaikiusiems“, – sako  grupės įkūrėjas C. Rubensas.

Daugiausia klausytojų balsų sulaukęs albumas iš Lietuvos varžėsi su dar keturiomis grupėmis iš Kalifornijos, Aliaskos ir Virdžinijos. Nominantus atrinko žinomi muzikos pasaulio atstovai, tarp kurių A ir N. Vilsonai (Ann ir Nancy Wilson), L. Andersonas (Laurie Anderson), S. Vega (Suzanne Vega), S. Lynis (Shelby Lynne), Anthony De Curtis („Rolling Stones“), H. M. Platas (Hillary McAndrew Plate) („Lincoln Center”), B. Liudvigas (Bobas Ludwigas) („Gateway Mastering“), B. Iglaueris (Bruce’as Iglaueris) („Alligator Records“), D. Robertsonas (Delphine Robertson) („Playtone Productions“), B. Rodžersas (Benji Rogersas) („Pledge Music“), Megan West („Sound Cloud“) ir kiti.

Sėkmės sulaukusiame albume įrašyti koncerto programos „Caf musical“ kūriniai persmelkti skirtingos (braziliškų, rytietiškų, klasikinės, bliuzo, džiazo) muzikos elementų. Ši plataus muzikinio spektro muzika Belgijos muzikos kritikos žurnale „Da music“ apibūdinta kaip ne kasdien sutinkama kūryba, ugdanti klausytoją ir plečianti jo akiratį, leidžianti išgirsti kone viso pasaulio garsus.

Kūrinių autorius C. Rubensas sako, kad nenorėjo apsiriboti vienu muzikiniu stiliumi. „Muzika turi labai daug spalvų, skirtingi muzikos žanrai leidžia perteikti įvairių garsų, nuotaikų, suteikia daugiau galimybių improvizuoti. Džiaugiuosi, kad toks pasirinkimas buvo įvertintas autoritetingų muzikos pasaulio atstovų“, – teigia į rėmus muzikos sprausti nenorintis kompozitorius.

Šiuo metu ansamblis kurią naują programą, kurioje klavišininką pakeis akordeonininkas Nerijus Bakula. „Smagu sutikti vis daugiau kūrybingų ir įdomių žmonių“, – sako teigiamai ansamblio pokyčius vertinantis C. Rubensas.

Norintieji iš arčiau susipažinti su Chris Ruebens ansamblio kūryba, laukiami šių metų lapkričio 6 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Albumo „The yellow duck“ kūrinys:

httpv://www.youtube.com/watch?v=LOoBLBXIuX0&feature=youtu.be

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė