Savanoriška veikla Gražutės regioniniame parke (0)

 vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Gražutės regioniniame parke vyko tarptautinio projekto  „Bendruomenės programa tvariam vystymuisi“ (pagal programą NordpPlus Adult) apklausos rezultatų pristatymas ir aptarimas Dūkšto seniūnijoje. Siekama sukurti bendruomenės programą, kuri padėtų lengviau dirbti su vietos bendruomenėmis ir sumažintų atotrūkį tarp vietos gyventojų ir Gražutės regioninio parko.

Visa Gražutės regioninio parko teritorija nuodojasi žmonės ir siekiama, kad vietos gyventojams būtų sukurta graži ir švari aplinka, pagerėtų infrastruktūra. Didžiausias darbas – sukurti darnų bendradarbiavimą tarp vietinių gyventojų ir Gražutės regioninio parko bei sulaukti kuo didesnio dalyvavimo aplinkosauginėse veiklose vietinių gyventojų ir bendruomenės narių.

Gražutės regioninio parko teritorijoje buvo vykdoma išsami apklausa, siekiant išsiaiškinti vietos gyventojų požiūrį į turizmą, gamtos apsaugą, norą prisidėti prie savanoriškos veiklos bei jų aktyvią veiklą gamtoje. Norėta sužinoti, ko iš tikrųjų nori žmonės, kaip jie jaučiasi gyvendami Gražutės regioninio parko teritorijoje ir ko jiems trūksta.

Viena didžiausių problemų buvo įvardyta aplinkos šiukšlinimas, daugiausia prie vandens telkinių. Vietinių gyventojų iniciatyva buvo renkamos šiukšlės Dūkšto ežero pakrantėse. Tai pirmasis žingsnis gražininat aplinką su mažų kaimelių vietiniais gyventojais – savanoriais. Tikimasi, kad atsiras ir daugiau žmonių Gražutės regioniniame parke, norinčių pagražinti aplinką kartu ir tai daryti ne vieną kartą metuose per akciją „Darom“, o daug dažniau.

Gražutės regioninio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė