Žemėlapiuose atsispindi potvynių grėsmės ir rizikos (0)

0.273444001407410789Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino Potvynių grėsmės ir Potvynių rizikos žemėlapius Nemuno, Ventos, Lielupės ir Dauguvos upių baseinų rajonuose. Jie padės parengti rizikos valdymo planus ir nustatyti priemones, kurios sumažins potvynio riziką.

Patvirtintus potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapius sudaro atskiri sniego tirpsmo ir liūčių, užliejamos priekrantės teritorijos skirtingų potvynių tikimybių grėsmės ir skirtingų tikimybių potvynių rizikos gyventojams ir ekonominiams aspektams žemėlapiai.

Potvynių grėsmės žemėlapiai nustato užliejamų teritorijų plotus dėl įvairios kilmės ir tikimybės potvynių. Potvynių rizikos žemėlapiai įvertina galimus su potvyniais susijusius neigiamus padarinius žmonių sveikatai, aplinkai, kultūros paveldui ir ekonominei veiklai.

Kartu su žemėlapiais patvirtintas Potvynių rizikos objektų ir teritorijų duomenų rinkinys. Jį sudaro duomenys apie rizikos objektus, kurie užtvindymo atveju gali sukelti atsitiktinę taršą, vandens telkinius, iš kurių imama daugiau kaip 10 kub. metrų geriamojo vandens per parą arba jis tiekiamas daugiau kaip 50 žmonių, vandens telkinius, naudojamus rekreaciniams tikslams ir maudykloms, saugomas teritorijas ir Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas.

Užliejimų žemėlapiai parengti 1:2000 masteliu, visoms teritorijoms pateikiama vandens lygio altitudės bei gylio informacija.

Peržiūrėti žemėlapius galite šioje nuorodoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė