LRT stiprina informacinį saugumą – tinklapyje atsirado žinios ir rusų kalba (0)

Alkas.lt iškarpa

Alkas.lt iškarpa

Vykstant propagandiniam karui iš Rusijos pusės, Lietuvos nacionalinis transliuotojas imasi dar vienos iniciatyvos ir savo tinklapyje lrt.lt pradėjo skelbti svarbiausias naujienas ir rusų kalba.

Dar liepos pabaigoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovais aptarė iššūkius šalies informaciniam saugumui, objektyvaus ir operatyvaus visuomenės informavimo svarbą bei galimybes stiprinti nacionalinio transliuotojo vaidmenį kovojant su Lietuvai priešiškų užsienio valstybių propaganda ir dezinformacija.

„Įvertindami valstybei iškilusius pavojus, privalome stiprinti savo gynybines galias visose srityse. Ir pirmiausia – informacinėje erdvėje, nes pastaruoju metu patiriame atvirą informacinį karą. Nuolatinė dezinformacija, provokacijos ir priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui. Gauti objektyvią ir suprantamą informaciją šiandien šalies žmonėms tampa tikru iššūkiu. Todėl visuomeniniam transliuotojui tenka ypatinga misija – ne tik aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę, bet ir stiprinti pilietiškumą ir patriotizmą, neleisti klaidinti mūsų žmonių ir žeminti mūsų valstybės. Informacinis atsakas – nacionalinės gynybos dalis“, – tuomet pabrėžia Prezidentė.

Šiandieninių grėsmių akivaizdoje, Prezidentės teigimu, būtina stiprinti nacionalinį transliuotoją ir užtikrinti kokybišką visuomenės informavimą.

Melagingų pranešimų gausa, interesų grupių iškreiptos žinios, patikimų faktų stoka klaidina ir priešina visuomenę, primeta svetimus sprendimus, kelia grėsmę šalies raidai ir demokratijai.

Tik gaudami objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, suprasdami tikruosius motyvus, jų reikšmę ir pasekmes, žmonės galės jaustis saugūs savo valstybėje ir priimti teisingus sprendimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė