Į Lietuvos aukštąsias mokyklas pakviesti visi studijuoti Lietuvoje norėję Punsko licėjaus abiturientai (0)

Irena Gasperavičiūtė | asmeninė nuotr.

Irena Gasperavičiūtė | asmeninė nuotr.

Rugpjūčio 7 d. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) išplatino pranešimą, kad iš penkiolikos Punsko Kovo 11-osios licėjaus abiturientų, pateikusių dokumentus stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas, keturiolika yra pakviesti studijuoti valstybės finansuojamose vietose, vienas – valstybės nefinansuojamoje.

„Dešimt licėjaus absolventų įstojo pagrindinio priėmimo, penki – papildomo priėmimo metu. Beveik trečdalis jų studijuos Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU)“ – rašoma ŠMM pranešime.

Primename, kad rugpjūčio 4 d. Lenkijos lietuvių bendruomenė išplatino pareiškimą, kad Punsko Kovo 11-osios licėjaus auklėtiniai pasijuto apgauti, kuomet perskaičiavus jų Lenkijoje laikytų egzaminų rezultatus liko už borto.

Bendruomenės atstovė Irena Gasperavičiūtė tvirtino, jog daugumai jų galimybę studijuoti Lietuvoje užkirto abitūros egzaminų vertinimo koeficientas, kuris buvo pakeistas gegužės pabaigoje, dar nepasibaigus Lenkijoje vykstančiai egzaminų sesijai.

„Studijų kokybės vertinimo centras valstybinį Lenkijoje laikytą egzaminą Punsko licėjaus abiturientams perskaičiavo labai nepalankiai. Anksčiau buvo visai kitas koeficientas, o šiemet jis pakeistas, jų neinformavus, gegužės 22 dieną“, – Alkas.lt sakė I.Gasperavičiūtė.

Paklausta apie ŠMM išplatintą pranešimą, kad visi abiturientai jau priimti į studijuoti Lietuvoje, I. Gasperavičiūtė sakė:

„Ką tik kalbėjau su viena iš tų mergaičių. Taip, mums užprotestavus, per papildomą priėmimą jie visi kažkur buvo priimti. Kai kurie iš jų kitais metais bandys stoti ten, kur šiemet norėjo patekti“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė